banner2

Mehmetçik PKK'yı vurdu acısı ABD'den çıktı! Teröristler için skandal çağrı

ABD, Türkiye'nin PKK'lı teröristleri vurmasından endişeli. ABD'nin Suriye Büyükelçiliği, TSK'nın Ayn el-Arab'daki (Kobani) PKK'lı teröristleri vurmasına ilişkin endişe duyduğunu belirterek, gerilimin düşürülmesi çağrısında bulundu.

Genel 25.04.2022, 10:15 25.04.2022, 11:26
Abone ol
Mehmetçik PKK'yı vurdu acısı ABD'den çıktı! Teröristler için skandal çağrı

Terör örgütü PKK'ya yönelik Irak'ın kuzeyinde düzenlenen terör operasyonları tüm hızıyla devam ederken hainlerin yuvaları birer birer yok oluyor. Operasyonlarda öldürülen terörist sayısının 54 olduğu açıklandı. Ağır darbe alan teröristlerin, Gara ve Kandil'e doğru geri çekilerek kaçtığı ifade ediliyor.

''ENDİŞE DUYUYORUZ''

Türkiye'nin terör örgütünü bitirmek için kararlılıkla sürdürdüğü operasyon ABD'yi rahatsız etti. Her ne kadar inkar etse de PKK'ya destek veren ABD, sosyla medyadan Türkiye'ye operasyonları durdurun çağrısı yaptı. ABD'nin Suriye Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada ''Kobani'ye yönelik bombardıman raporlarından derin endişe duyuyoruz ve herhangi bir sivil can kaybını esefle karşılıyoruz. ABD, tüm tarafları gerilimi düşürmeye çağırıyor.'' şeklinde ifadeler kullanıldı.

ÜS BÖLGELERİ KURULDU

Öte yandan komandoların ele geçirdiği sığınak, mağara ve tünelleri terk eden teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcılarda bir bir imha edildi. Mehmetçik tarafından PKK'dan temizlenen tepelere yerleşen komandolar ve Bordo Bereliler kurdukları geçici üs bölgelerine Baykuş Gözü termal kamera ile ağır makineli silahlar yerleştirildi.

İHA VE SİHA'LARLA KONTROL ALTINA ALINDI

Operasyon kapsamında Zap ve Avaşin-Basyan bölgesi de havadan İHA ve SİHA'larla kontrol altına alındı. Sabah'ın haberine göre, Bölgede alan hâkimiyetini büyük oranda sağlayan Mehmetçik, ağır darbe alan teröristlerin, Gara ve Kandil'e doğru kaçtıkları belirlendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!