banner2

Mecidiyeköy-Mahmut bey metrosunda yangın paniği

İstanbul Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda sefer yapan metro aracında çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, bu hattaki diğer seferler geçici olarak durduruldu.

Genel 24.07.2021, 17:49 24.07.2021, 18:11
Abone ol

SEFERLER DURDURULDU

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda sefer yapan metroda çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, aynı hattaki diğer seferler geçici olarak durduruldu.

AA'nın aktardığına göre, M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda sefer yapan bir metroda, elektrikten kaynaklandığı belirtilen bir yangın çıktı.

İTFAİYE EKİPLERİ KONTROL ALTINA ALDI

Yangın üzerine vatman, metro aracını Veysel Karani-Akşemsettin İstasyonuna çekerek yolcuları tahliye ettikten sonra patlamalar duyulan metroya gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek söndürdü.

İtfaiye ekipleir, arızanın giderilmesi için çalışırken, metro istasyonu yolcu taşımacılığına geçici bir süreliğine kapatıldı.

Ardından metro durağına gelen yolcular, yetkililer tarafından otobüs duraklarına yönlendirildi.

Metro İstanbul'dan yapılan açıklamada, "M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattımızda teknik bir arıza nedeniyle seferlerimiz Kazım Karabekir-Mahmutbey arasında yapılmaktadır. Çırçır-Kazım Karabekir istasyonları arası İETT otobüsleri ile hizmet verilecektir" denildi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!