banner2

Maske zorunluluğu kalkıyor mu? Fahrettin Koca, 'beklenen açıklama' için saat verdi

Maske yasağının kalkıp kalkmayacağı merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir açıklamada bulunarak yarın saat 18:00'i işaret etti.

Genel 01.03.2022, 16:20 01.03.2022, 16:36
Abone ol
Maske zorunluluğu kalkıyor mu? Fahrettin Koca, 'beklenen açıklama' için saat verdi

Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulunun yarın, salgınla mücadelede gelinen nokta ve kısıtlamaların tekrar değerlendirilmesi gündemiyle toplanacağını açıkladı.

BİLİM KURULU TOPLANIYOR

Bakan Koca yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ''Koronavirüs Bilim Kurulu yarın, salgınla mücadelede gelinen nokta ve kısıtlamaların tekrar değerlendirilmesi gündemiyle toplanıyor.''

'BEKLENEN AÇIKLAMA OLACAĞINA İNANIYORUM'

''Yarın saat 18.00’da bir açıklama ile huzurlarınızda olacağım.'' diyen Bakan Koca, ''Bu açıklamanın, bir süredir beklenen açıklama olacağına inanıyorum. Buluşmak üzere." ifadelerini kullandı.

MASKELER ÇIKIYOR MU?

Fahrettin Koca'nın  ''Bu açıklamanın, bir süredir beklenen açıklama olacağına inanıyorum.'' sözleri maskelerin çıkarılacağı şeklinde yorumlandı.

Hatırlanacağı gibi Fahrettin Koca, daha önce yaptığı açıklamada "Gelecek hafta çarşamba veya perşembe günü bir basın toplantımız olacak. Salgınla mücadelede geldiğimiz noktayı ve bundan sonra neler yapılacağına ilişkin süreci anlatacağız. Maskelerin ne zaman çıkacağı konusu da dahil olmak üzere bundan sonra neler yapılacağını net bir şekilde ifade edeceğiz." şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!