banner2

Maçka Parkı saldırısında yeni gelişme! Tekrar tutuklandı

Maçka Parkı'nda tartıştığı Süleyman Dönmezler'i yaralayan ve yargılandığı davadan tahliye edilen Emrah Danışman yeniden tutuklanarak, ceza evine gönderildi.

Genel 24.07.2021, 16:20 24.07.2021, 16:29
Abone ol
Maçka Parkı saldırısında yeni gelişme! Tekrar tutuklandı

Maçka Parkı'nda iki kadın arkadaşı ile yürüdüğü esnada Emrah Danışman isimli bir kişiyle laf atma sebebiyle tartışan Süleyman Dönmezler, boğazına saplanan kırık bira şişesiyle feci şekilde yaralanmıştı. 

Saldırının ardından tutuklu olarak yargılanan Emrah Danışman yargılandığı davadan tahliye edilince Cumhuriyet Savcısı tahliye kararına itiraz etti. Sabahın haberine göre üst mahkemenin itirazı kabul etmesiyle beraber tekrar gözaltına alınan saldırgan tutuklandıktan sonra cezaevine gönderildi.

NELER YAŞANDI?

Sonu kanla biten kavga 11 Haziran 2020'de Maçka Demokrasi Parkı İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Yerleşkesi çıkış kapısında meydana gelmişti. Bir hastanenin psikiyatri bölümünde asistanlık yapan Süleyman Dönmezler, iki kadın meslektaşıyla birlikte parkın kapısına doğru yürüdüğü sırada, şüpheli Emrah Danışman ile laf atma yüzünden tartışmıştı.

Emrah Danışman, elinde bulunan bira şişesini kırıp, Dönmezler'in boğazını kesmişti. Şüpheli Danışman olay yerinden kaçarken, boğazı kesilen Süleyman Dönmezler meslektaşlarının müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılmıştı. Şüpheli Emrah Danışman (32) daha sonra Eyüpsultan'da polis tarafından yakalanmış ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildikten sonra 12 Haziran'da tutuklanmıştı.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!