banner2

Lütfü Türkkan dolandırdı Meral Akşener sessiz kaldı: Üstüne su iç

Bingöl'de şehit ağabeyine küfreden İYİ Partili Lütfü Türkkan, ünlü iş adamı Korkmaz Yiğit’i 3 milyon 750 bin dolar dolandırdı. Meral Akşener, Korkmaz Yiğit'in attığı maile sessiz kaldı. Lütfü Türkkan ise Korkmaz Yiğit'e 'Üstüne su iç' dedi.

Genel 18.11.2021, 09:15 18.11.2021, 09:33
Abone ol

Meral Akşener'in Bingöl ziyaretinde şehit ağabeyine küfür ettikten sonra görevinden istifa eden İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın skandalları bitmek bilmiyor. Küfürbaz Lütfü Türkkan, ünlü iş adamı Korkmaz Yiğit'i dolandırmıştı. Lütfü Türkkan'ın işadamı Korkmaz Yiğit'i yüzde 89'luk hissesi İBB'ye ait olan arazinin satışı için 3 milyon 750 bin dolar dolandırmasıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte haberin detayları...

'ÜSTÜNE SU İÇ'

Sabah gazetesinin aktardığı habere göre; ünlü iş adamı Korkmaz Yiğit, 21 Aralık 2020 yılında Lütfü Türkkan'a, "Lütfü kardeşim seni 1985 yılında tanıdım. Bana 'düşünüp sana döneceğim' demiştin ama dönmedin" yazdığı bir mail attı. Lütfü Türkkan'dan cevap alamayan Korkmaz Yiğit, bu kez 6 Mayıs 2021 yılında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e bir mail atarak durumu izah etti. Korkmaz Yiğit, aynı gün TBMM'ye de gereğinin yapılması için dilekçe yolladı. Korkmaz Yiğit, TBMM'ye gönderdiği dilekçede milletvekili Lütfü Türkkan'a avukatı aracılığıyla para vermesine rağmen hisseyi alamadığını ifade etti. Lütfü Türkkan'ın kendisine kaba bir şekilde "Üstüne su iç" dediğini ifade etti.

'İNSAN ONURU VE ŞEREFİ İÇİN YAŞAR'

Korkmaz Yiğit, Meral Akşener'e 6 Mayıs'ta yazdığı mailde olayı şu şekilde anlattı: "İnsan, onuru ve şerefi için yaşar. Size sadece partiniz milletvekili olan Lütfü Türkkan'ın yaptığını, arazimin tapusunu vermediği gibi ödediğim paramı da vermeyişini ve bu paramı her ne kadar avukatımdan almış ise de bunu avukatımı korkutarak, baskı ile aldığını ve bunun da hukuktaki adının yağma olduğunu ve bunu bilmeniz gerektiğini düşündüğümü, bunun için de sizin sağduyunuza, sizin milletin bütün sorunlarıyla uğraşan iradenize benim sorunumla da uğraşacağınız inancı ve dileğiyle yazıyorum."

SESSİZ KALDI

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Lütfü Türkkan'ın iş adamı Korkmaz Yiğit'i nasıl dolandırdığını anlatan maile rağmen sessiz kaldığı ortaya çıktı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!