banner2

Lastiği patlayan otobüs yandı, facianın eşiğinden dönüldü

İstanbul’dan Marmaris’e giden yolcu otobüsünün Orhangazi tüneli çıkışında önce lastiği patladı. İçerisinde 25 yolcu, 2 şoför ve 1 muavin taşıyan otobüste ardından yangın çıktı. Kısa sürede alev topuna dönen otobüsün şoförü, yolcuları tahliye etti. Yanan otobüs küle dönerken olayda ölen yada yaralanan olmadı.

Genel 17.06.2021, 09:53
Abone ol
Lastiği patlayan otobüs yandı, facianın eşiğinden dönüldü

İstanbul’dan aldığı 25 yolcu ile Marmaris’e giden Engin Yakış (55) idaresindeki yolcu otobüsünün Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolu Orhangazi Tüneli çıkışı yakınlarında sağ arka lastiği büyük bir gürültü ile patladı.

OTOBÜS ALEV ALDI
Patlama sesinden sonra yolcu otobüsü lastik kısımlarından alev almaya başladı. İçinde 25 yolcu, 2 şoför ve 1 muavin olmak üzere toplam 28 kişinin bulunduğu yolcu otobüsü sürücünün soğukkanlılığı ile emniyet şeridine çekildi.İLK MÜDAHALEYİ TIR ŞOFÖRÜ YAPTI
Kısa sürede alev topuna dönen otobüsteki yolcular araçtan tahliye edildi. Otobüsten alevlerin yükseldiğini gören bir TIR sürücüsü aracındaki yangın tüpü ile otobüse müdahalede bulundu.Yolcuların durumu itfaiye ekiplerine bildirmesinin ardından Orhangazi İtfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. Otobüs kısa sürede küle dönerken, olayda ölen yada yaralanan olmadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!