banner2

Kuyuya düşen baba ve oğul hayatını kaybetmişti! Korkunç olayla ilgili yeni gelişme 

Manisa'nın Salihli ilçesinde 35 yaşındaki Aytuğ Demir ile 2 yaşındaki oğlu Batu Demir'in evlerinin bulunduğu site içindeki artezyen kuyusundaki ölümlerine ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Olayla ilgili site yöneticisi ile firma yetkilisi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. 

Genel 07.01.2023, 13:02
Abone ol
Kuyuya düşen baba ve oğul hayatını kaybetmişti! Korkunç olayla ilgili yeni gelişme 

Manisa'nın Salihli ilçesinde baba Aytuğ Demir ile 2 yaşındaki oğlu Batu'nun, sondaj kuyusuna düşerek ölümüne neden oldukları iddia edilen iki kişi tutuklandı. 
Soruşturma kapsamında gözaltına alınan site yöneticisi H.A. ile kaçak artezyen kuyusunu açtığı belirtilen firma yöneticisi V.Ç'nin emniyetteki işlemleri bitti.

"TAKSİRLE BİRDEN FAZLA KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLMA" SUÇUNDAN TUTUKLANDILAR 

Sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerin çıkarıldıkları sulh ceza hakimliği tarafından , "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma" suçundan tutuklanmasına karar verildi. 

Kuyunun, site bahçesinde kullanmak üzere su bulmak maksadıyla yaklaşık 6 ay önce açıldığı, su bulunamadığı için üzerinin kapatıldığı iddia edildi. 

OLAY 

Salihli ilçesindeki Barış Mahallesi'nde bulunan Gülnar Sitesi'nde, 5 Ocak'ta akşam saati ailesinin yürüyüşe çıkardığı 2 yaşındaki Batu Demir, kaçak açıldığı tespit edilen 30 santimetre çapında, 60 metre derinliğindeki artezyen kuyusuna düşmüştü. Baba Aytuğ Demir de oğlunu kurtarmak için kuyuya girmişti.

ÇALIŞMALAR 10 SAAT SÜRDÜ 

Haber verilmesiyle bölgeye sağlık, itfaiye, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edilmişti. Çalışmaların 10. saatinde kuyunun 15. metresinde, Aytuğ Demir ile oğlu Batu'nun cesetlerine ulaşılmıştı. 

Olaya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında site yöneticisi H.A. ile kaçak sondaj yaptığı öne sürülen V.Ç. gözaltına alınmıştı.

Üç yıl önce evlendikleri belirtilen ve 1 çocukları bulunan Yağmur-Aytuğ Demir çiftinin siteye 2 ay önce taşındıkları öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!