Kuruluş Osman Yenişehir nerede? Yenişehir hangi ile bağlı?

Ekranların sevilen yapımların arasında yer alan Kuruluş Osman'da geçen yer isimleri seyirciler tarafından merak ediliyor. Osman Bey'in sık sık telaffuz ettiği Yenişehir hakkındaki bilgiler merak konusu oldu. Peki, Kuruluş Osman Yenişehir nerede? Yenişehir hangi ile bağlı? İşte detaylar...

Genel 25.05.2022, 21:24
Kuruluş Osman Yenişehir nerede? Yenişehir hangi ile bağlı?

Her böllümü başka heyecana sahne olan Kuruluş Osman dizisi 95. bölümle izleyenlerin karşısın çıktı. Osman Bey, bu bölümde, Yenişehir'in fethi için çalışmaktadır. Seyirciler ise "Kuruluş Osman Yenişehir nerede? Yenişehir hangi ile bağlı?" sorularına yanıt arıyor.

YENİŞEHİR NEREDE, HANGİ İLE BAĞLI?

Yenişehir, üç ayrı ilimizde, Bursa, Diyarbakır ve Mersin illerimizde bulunan ve birbirlerinden en az 600 km uzaklıkta olan aynı isimli üç ayrı ilçemizin ortak adıdır.

Bursa - Yenişehir, Türkiye'nin kuzeybatısında Marmara bölgesinde bulunan Bursa ilinin yaklaşık 52.000 nüfuslu bir ilçesidir. Kuzeyinde Orhangazi ve İznik, güneyinde İnegöl ve batısında Gemlik ve Kestel ilçeleriyle birlikte doğusunda Bilecik'in Merkez ve Osmaneli ilçeleriyle de komşudur. İl merkezine olan uzaklığı ise yaklaşık 54 kilometredir.

Diyarbakır - Yenişehir, Türkiye'nin Güney Doğu Anadolu bölgesinde bulunan Diyarbakır ilinin yaklaşık 207.000 nüfuslu bir ilçesidir. Diyarbakır'ın merkez ilçelerinden olan Yenişehir, kuzeyinde Eğil, doğusunda Sur ve batısında da Kayapınar ilçeleriyle komşudur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!