banner2

Küfürbaz Lütfü Türkkan'dan tehditle vurgun! Ünlü iş adamını dolandırmış

Bingöl'de şehit yakınına ettiği küfürle tepkileri üzerinde toplayan İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın ünlü işadamı Korkmaz Yiğit’i dolandırdığı ortaya çıktı.

Genel 17.11.2021, 07:58 17.11.2021, 10:53
Abone ol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Bingöl ziyaretinde şehit ağabeyine "Bacını s..." şeklinde küfür eden Lütfü Türkkan Türkiye'de infiale yol açmıştı. Görevinden istifa eden Türkkan'ın yerine Erhan Usta getirilmişti. Lütfü Türkkan'ın son olarak dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM'ye fezleke gönderildi. Küfürbaz Lütfü Türkkan'ın yeni bir vukuatı ortaya çıktı.

İBB'NİN ARAZİSİNİ SATACAKTI

Sabah gazetesinin derlediği habere göre; geçtiğimiz yıl gerçekleşen dolandırıcılık skandalındaki iddialara göre; işadamı Korkmaz Yiğit, Beşiktaş Ulus'ta, Lütfü Türkkan'a ait arazinin alımı için 4 milyon 500 bin dolarlık bir bedel karşılığında anlaşmaya vardı. Ancak arazinin yüzde 89'luk hissesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne aitti. Buna karşın Türkkan yüzde 11'i kendisine ait olan arazinin, İBB'ye ait yüzde 89'luk hissesinin devri konusunda da garanti vererek satış teklifinde bulundu.

TELEFONLARINI ENGELLEDİ

Anlaşma sonrasında Korkmaz Yiğit avukatı Harun Tavşancıl üzerinden önce yüzde 11'lik hissesinin tapu devri için 750 bin dolar, ardından yüzde 89'luk hissenin devri için 3 milyon 750 bin doları Lütfü Türkkan'a verdi. Ancak olmayan tapunun ödemesini yaptığı için avukatına kızan Korkmaz Yiğit, Tavşancıl'ı geçen yıl 31 Ağustos'ta Beşiktaş 15. Noterliği üzerinden azletti. Yiğit, arazi için verdiği 3 milyon 750 bin doları Türkkan ve avukat Tavşancıl'dan talep etti. Ancak her iki taraf da bugüne kadar Yiğit'in cebinden çıkan milyonlarca lirayı ödemeye yanaşmadı. Türkkan'a parayı ödemesi için sözlü çağrıda bulunan ancak herhangi bir cevap alamayan Korkmaz Yiğit, Bakırköy 1. Noterliği'nden 9 Eylül 2020'de ihtarname ve e-mail göndertti ancak cevap gelmedi. Lütfü Türkkan, Korkmaz Yiğit'in telefonlarını engelleyerek tüm iletişim yollarını kapadı.

ŞİKAYET ETTİ

Mağdur işadamı Korkmaz Yiğit soluğu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nda aldı. Eski avukatı Harun Tavşancıl ve Lütfü Türkkan hakkında söz konusu ödemeleri iade etmeyerek kendisinin zarara uğratıldığını belirtti ve şikâyetçi oldu. Yiğit'in avukatı tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan şikâyet dilekçesinde, iki şüphelinin de "Dolandırıcılık", "Zimmet" ve "Görevi kötüye kullanma" suçlarından cezalandırılması talep edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!