Yandex Metrica

Sitede Ara

Kocaeli'de şehidin mezarına saldıran zanlı tutuklandı

Kocaeli'de şehidin mezarına saldıran zanlı tutuklandı

Kocaeli'de şehit mezarlarına saldırdıktan sonra terör propagandası yaparak sosyal medyada çirkin paylaşımlar yapan saldırgan bulunup, gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

Genel

23.01.2024, 18:16

Kocaeli'de şehit Emre Kaan Arlı'nın kabrine saldıran ve sosyal medyada saldırının görüntülerini çirkin ifadelerle paylaşarak terör propagandası yapan saldırgan tutuklandı.

Kocaeli Valikliği tarafından yapılan açıklamada, Körfez Belediyesi Asri Mezarlığı'nda bulunan şehitlikteki mezarlara "PKK" ibaresi yazılı fotoğraflarla küfür içeren paylaşımlarını sosyal medya üzerinden yayınlayan şüphelinin bulunması için çalışma başlatıldığı belirtilmişti.

Aracın içinde dehşet saçtı! Sokak kan gölüne döndü: İki kişiyi vurduktan sonra kendi kafasına sıktı! Aracın içinde dehşet saçtı! Sokak kan gölüne döndü: İki kişiyi... Haberi Görüntüle

OPERASYONLA YAKALANDI

İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar sonucunda şüphelinin kimliğinin belirlendiği aktarılan açıklamada, adli makamlardan alınan arama kararının ardından düzenlenen operasyonda şüphelinin yakalandığı kaydedilmişti.

Açıklamada, "Aziz vatanımız ve mukaddes değerlerimiz uğruna gözünü dahi kırpmadan canını vererek bedel ödemiş şehitlerimize ve şehitlerimizin emanetlerine yönelik hakaret içeren söz ve beyanlarda bulunan herkesin karşısında olacağımızı bir kez daha belirtir; bu güne kadar vatan uğruna, mukaddes değerler uğruna canını seve seve veren bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemiller niyaz ederiz." ifadelerine yer verilmişti.

Körfez Belediyesi Asri Mezarlığı'nda bulunan şehitlikteki mezarlara "PKK" ibaresi yazılı fotoğraflarla küfür içeren paylaşımlarını sosyal medya üzerinden yayımladığı gerekçesiyle 6 Kasım'da gözaltına alınan F.Ş'nin, emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen zanlı, nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading