banner2

Kızı PKK tarafından kaçırılan babanın isyanı: Benim kızım dağda Pervin Buldan'ın kızı nerede

PKK tarafından kaçırılan kızı için İzmir'den Ankara'ya yürüyen Mehmet Laçin, HDP Genel Merkezi önünde açıklama yaparken Selahattin Demirtaş'ın annesine seslendi ve kızının serbest bırakılmasını istedi.

Genel 16.09.2021, 14:35 16.09.2021, 15:39
Abone ol

2019 yılında başlayan evlat nöbeti devam ederken HDP'liler acılı anne ve babaların çağrılarına göz ardı etmeye devam ediyor. Acılı babanın seslenişi bu kez İzmir'den duyuldu.

Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan kızı için İzmir'den Ankara'ya yürüyen Mehmet Laçin, HDP Genel Merkezi önünde açıklama yaptı.

Laçin, sabah saatlerinde geldiği genel merkez önünde HDP milletvekilleri ve partililerin tepkisiyle karşılaştı. Bu sırada milletvekilleri ve polis arasında da gerginlik yaşandı.

''SİZİNKİ KÜRT DAVASI DEĞİL CEP DOLDURMA DAVASI''

HDP'lilerin sözlü sataşmalarına cevap veren Laçin, HDP'nin halkın partisi olmadığını, halkın çocuklarını dağa kaçıran parti olduğunu söyleyerek, "Hani Kürt davasını savunuyordunuz? Sizinki Kürt davası değil, cep doldurma davası." dedi.

"HDP KIZIMI ZORLA ELİMDEN ALDI"

Kızını istediği için HDP'lilerin kendisini linç etmek istediğini ifade eden Laçin şunları söyledi: "14 sene önce lise öğrencisiyken HDP kızımı zorla elimden aldı. Kızım elimden alınırken HDP'liler tarafından darp edildim. Mahkeme kararı da var elimde. Kocaeli'den aldılar, İstanbul HDP il binasına götürdüler. Oradan Diyarbakır HDP il binasına, sonra da dağa götürüldü. O günden beri mücadelemi sürdürüyorum. Bugün benim 745. günüm. Ben ve benim gibi terör mağduru acılı vatandaşlar bu nöbete başladığımızda HDP'liler, 'Bu bir kar topu, eriyip gidecek' dedi ama bilsinler ki bu kar topu büyüyecek."

''PKK'YI HDP YÖNETİYOR''

HDP'li milletvekillerine de çağrı yapan acılı baba, "Evladımı almadan kapınızdan kalkmam. Hani PKK ile ilginiz yoktu? Hani PKK ile ortak değildiniz? PKK'yı HDP yönetiyor." ifadesini kullandı. Dağa kaçırılan kızına seslenen Laçin, "Gamze, bak görüyorsun, duyuyorsun. Ben seni bu zalimlerin elinden kurtarmak için 745 gündür mücadele ediyorum. Şu an HDP'liler babanı linç etmeye kalkıyorlar ama ben seni bu zalimlerin elinden kurtaracağım, başka yolu yok." diye konuştu.

''DEMİRTAŞ'IN ANNESİNE SESLENİYORUM''

İzmir İl Başkanlığı önünde eylem yaptığı zaman HDP'li milletvekillerinin kendisini hedef gösterdiğini belirten Laçin şu açıklamayı yaptı; "HDP milletvekilleri, size sesleniyorum, hani evlatlarınız nerede? Avrupa'da değil mi? Benim evladımı niye kalkan olarak kullanıyorsunuz? Pervin Buldan, kızın nerede? İngiltere'de. Benim kızım niye mağarada? Selahattin Demirtaş'ın annesi televizyonda devlete çağrıda bulunuyor, 'Oğlumu serbest bırakın.' diyor. Ben de Selahattin Demirtaş'ın annesine sesleniyorum. Peki öbür oğlunu niye istemiyorsun? Selahattin Demirtaş'tan önce genel başkan kimdi? Nurettin Demirtaş. Şimdi nerede? Kandil'de. Onu neden istemiyorsun?"

PERVİN BULDAN'IN ÇOCUKLARI LÜKS İÇİNDE

Acılı babanın isyanı sonrası Pervin Buldan'ın çocuklarının lüks yaşantası akıllara geldi. Pervin Buldan’ın kızı Zelal Buldan ve oğlu Neçirvan'ın lüks yaşam tarzı, sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. Pervin Buldan’ın oğlu Neçirvan’ın değeri 200 bin liradan fazla olan üstü açık BMW model lüks bir otomobile bindiği, boşta kalan zamanlarında ise havuzlu villasında keyif çattığı ortaya çıkmıştı.Zelal ise Royal Holloway Üniversitesi’nde 150 bin lirayı aşkın ücret ödenerek eğitim görüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!