Yandex Metrica

Kışın kombi (doğalgaz) yakmayan komşu nereye şikayet edilir? Petekleri yakmayan üst-alt kat komşudan fatura bedeli istenir mi?

Kışın kombi (doğalgaz) yakmayan komşu nereye şikayet edilir? Petekleri yakmayan üst-alt kat komşudan fatura bedeli istenir mi?

Hava sıcaklıkları yurt genelinde hızla düşmeye başladı. Kombiler, petekler ve merkezi ısıtma sistemleri de yanmaya başladı. Dış ortam sıcaklıklarının 15 derece altına düştüğü kış aylarında bazı dairelerde kombinin açılmaması alt ve üst kattaki komşuların ısınma giderlerini artırıyor. Her kış olduğu gibi 2024 yılında da Kışın kombi (doğalgaz) yakmayan komşu nereye şikayet edilir? Petekleri yakmayan üst-alt kat komşudan fatura bedeli istenir mi? soruları vatandaşlar tarafından soruluyor.

Genel

19.05.2024, 20:00

Hava sıcaklıkları yurt genelinde düşüşe geçti. Bazı illerimizde kar yağışları da etkisini artırararak devam ettirirken doğalgaz kullanımı da artıyor. Apartman ve daire yaşantısında komşuların bazıları doğalgazı en yüksek seviyede çalıştırırken bazı evlerde ise kombilerin açılmadığı görülüyor. Bu gibi durumda ev sahipleri doğalgaz açmayan komşusundan mahkeme kararı ile doğalgaz faturlarının bir kısmını talep edebileceği belirtiliyor.

Aracın içinde dehşet saçtı! Sokak kan gölüne döndü: İki kişiyi vurduktan sonra kendi kafasına sıktı! Aracın içinde dehşet saçtı! Sokak kan gölüne döndü: İki kişiyi... Haberi Görüntüle

KIŞIN KOMBİ-DOĞALGAZ YAKMAYAN KOMŞU NEREYE ŞİKAYET EDİLİR?

TED Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şebnem Akipek konuya dair önemli açıklamalarda bulundu. Akipek dış ortam sıcaklığın 15 derecenin altında olduğu dönemde ısıtma sistemlerinin çalıştırılması kararının il hıfzıssıhha kurulları tarafından alındığını hatırlattı. Akipek, bir kat malikinin kaloriferi yakmayarak yan, alt ve üst komşusu sayesinde ısınmasının doğruluk ve dürüstlük kurallarına aykırı olduğunu belirtti. 

kombi_doğalgaz_.webp

Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri herkesi şaşırttı! Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri... Haberi Görüntüle

PETEKLERİ YAKMAYAN ÜST-ALT KOMŞUDAN FATURA BEDELİ İSTENİR Mİ?

Akipek açıklamasının devamında "Bu durumda kaloriferi yakmayan kişi, komşusunun daha fazla yakmasına sebebiyet veriyor. Bu kişi, Kat Mülkiyeti Kanunu açısından komşuluk ilişkileri bakımından komşularına zarar veriyor duruma düşüyor. Yine kanunun 33'üncü maddesi gereği kaloriferi yakan komşu, ana taşınmazın bulunduğu yerdeki sulh hukuk mahkemesine başvurarak hakimin müdahalesini isteyebiliyor. Hakim, talep halinde, komşu maddi zarara uğramışsa bu maddi zararın tazminine karar verebilir. Normalde aylık 500 liralık ısıtma gideri olan bir kişi, 700 lira yakmak zorunda kaldıysa bu zararın tazminini isteyebilir."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet Karakoca

TRHaber.com - Genel


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading