banner2

Kılıçdaroğlu AK Parti'li belediyelere teşekkür etti: Hatay'da şoke eden sözler

Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve CHP'li diğer belediye başkanlarıyla birlikte depremin vurduğu Hatay'ı ziyaret eden Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamayla herkesi şaşırttı.

Genel 22.02.2023, 12:44 22.02.2023, 14:59
Abone ol

Maraş merkezli depremler sonucu bir kısmı enkaza dönüşen Hatay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile belediye başkanlarını ağırladı. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte Hatay'ı ziyaret ederek Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu koordinasyon merkezine gelen CHP Lideri burada yaptığı açıklamayla herkesi şaşırttı. 

Depremin hemen ardından Ankara ve İstanbul'dan gelen belediye ekiplerinin görüntülerini paylaşıp "Gelin tutuklayın" diyerek meydan okuyan, dün ise CHP grup toplantısında deprem felaketinin 'partiler üstü' ele alınmasına karşı çıktığını ifade eden Kılıçdaroğlu, bugün Hatay'da AK Parti'li belediyelere teşekkür etti. 

BÜTÜN BELEDİYE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜRLER

ASKİ çalışanlarına seslendiği konuşmasında Kılıçdaroğlu, "Hepinizin huzurunda, bütün belediye başkanı arkadaşlarıma yürekten teşekkür ederim. Belediye çalışanlarına yürekten teşekkür ederim. Onlar canla başla fedakarca çalıştılar. Yerel yönetimler olmasaydı tablo çok daha vahim bir süreci bize yaşatabilirdi. Yerel yönetimler imkanlarıyla deneyimli personeliyle araçlarıyla deprem bölgelerine süratle intikal ettiler ve pek çok yarayı sarmaya çalıştı. O nedenle hiçbir ayrım yapmaksızın; sadece CHP'li belediyeler için söylemiyorum, hiçbir ayrım yapmaksızın bütün belediye başkanlarına verdikleri hizmetler dolayısıyla gerçekten yürekten teşekkür ederim" dedi. 

BU KADİM KENTTEN VAZGEÇMEYİN 

Hatay'da kent dokusunu koruyarak yapıların süratle inşa edilmesini gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Elbette yeni yerleşim yerleri olabilir, yeni binalar yapılabilir ama kentin dokusunun, kentin kültürünün, kentin tarihi eserlerinin mutlaka korunması gerekiyor" ifadesini kullandı. 

Kılıçdaroğlu, Hatay'ın dünya kültürü açısından da önemli bir kent olduğuna işaret ederek oradakilere şöyle seslendi:

"Hatay sizin annelerinizin, babalarınızın, dedelerinizin yaşadığı kadim bir kent. Bu kentten vazgeçmeyin. Bu kente gelin. Kent olağanüstü güzellikleri bağrında barındıran bir kent. Hatay'ın yeniden ayağa kaldırılması gerekiyor. Bunun için de her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Yeter ki Hatay ayağa kaldırılsın."  

Kılıçdaroğlu, partisinin dünkü grup toplantısındaki konuşmasında Hatay'daki ifadelerinin aksi yönde mesajlar vermişti.  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!