Karadeniz'de tatile gidenlere kötü haber! Bu ilçelerde yasaklandı

Sakarya'nın Karadeniz sahilinde bulunan Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçeleri ile Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde olumsuz hava şartları sebebiyle denize girmek yasaklandı.

Genel 11.08.2022, 11:50
Karadeniz'de tatile gidenlere kötü haber! Bu ilçelerde yasaklandı

Sakarya'nın Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçeleri ile Kocaeli'nin Kandıra ilçelerinde olumsuz hava şartlarıa sebebiyle denize girmek yasaklandı. 

Kandıra Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada olumsuz hava şartları nedeniyle ilçedeki tüm plajlarda denize girmek yasaklandığı bildirildi. 

Diğer yandan Vali Seddar Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kentte bugün kuvvetli sağanak beklendiğini belirterek, "Sevgili kardeşlerim, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı lütfen dikkatli ve tedbirli olalım. Dere yataklarına yaklaşmayalım. Valiliğimizin koordinasyonunda, her türlü tedbir alınmış bulunmaktadır." ifadelerini kullandı.

SAKARYA'NIN 3 İLÇESİNDE DENİZE GİRMEK YASAKLANDI 

Sakarya'nın Karadeniz'e sahili olan Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinde de olumsuz hava şartları sebebiyle denize girilmesine izin verilmiyor.

Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinin sahil kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren şiddetli rüzgar ve yoğun dalga etkili oluyor.

Sahillerde görev yapan Büyükşehir Belediyesi cankurtaran ekipleri, 3 ilçenin kaymakamlıklarınca alınan karar gereği vatandaşların denize girmelerine izin vermiyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!