Kandil’in Suriye’deki tepe ismi nokta atışıyla vuruldu

Kandil'in Suriye'nin kuzeyindeki tepe isimlerinden biri olan terörist Ekrem Üstek, SİHA tarafından yapılan nokta atışıyla etkisiz hale getirildi.

Genel 13.05.2022, 08:03 13.05.2022, 08:13
Abone ol
Kandil’in Suriye’deki tepe ismi nokta atışıyla vuruldu

Türkiye'nin terör örgütleriyle mücadelesi kararlılıkla devam ediyor. PKK'ya yönelik yurt içinde ve sınır ötesinde başlatılan operasyonlar tüm hızıyla sürerkenterör örgütüne Suriye'nin kuzeyinde ağır bir darbe daha vuruldu.

NOKTA ATIŞIYLA VURULDU

Kandil'in Suriye'nin kuzeyindeki tepe isimlerinden biri olan terörist Ekrem Üstek, SİHA tarafından yapılan nokta atışıyla etkisiz hale getirildi. Bölgede Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA), Üstek'in bulunduğu evi nokta atışıyla vurdu. Terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda, Türk Silahlı Kuvvetleri yerli mühimmatlar kullanılırken, Kandil de PKK'lı terörist Ekrem Üstek'in ölümüne ilişkin açıklamada bulundu.

ŞEHİTLERİN KANI YERDE KALMADI

90'lı yıllarda terör faaliyetleri nedeniyle 10 yıl cezaevinde yatan Ekrem Üstek'in, cezaevinden çıktıktan sonra örgüte yeniden katıldığı ve bölgede çok sayıda askerin şehit olduğu terör saldırılarında yer aldığı belirlendi.

10 TERÖRİST YOK EDİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine taciz ateşi açan ve saldırı hazırlığında olan 10 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!