banner2

Kabe'nin örtüsü Kisve-i Şerif bayram arifesinde değiştirildi

Suudi Arabistan'da ikamet eden hacı adayları sıkı önlemler altında hac ibadetini gerçekleştirmeye devam ederken, Kabe'nin örtüsünü değiştirme çalışmaları bu gece başladı.

Genel 19.07.2021, 09:50 19.07.2021, 09:57
Abone ol
Kabe'nin örtüsü Kisve-i Şerif bayram arifesinde değiştirildi

Suudi Arabistan'da ikamet eden hacı adayları sıkı önlemler altında hac ibadetini gerçekleştirmeye devam ediyor. Hacı adayları sosyal mesafeye uyarak Kabe'de ilk tavaflarını yaptıktan sonra Mekke'ye yaklaşık beş kilometre uzaklıktaki Mina'ya geçti.

Kabe'nin örtüsü değiştirildi

Geceyi Mina'daki steril çadırlarda geçirecek olan hacı adayları, bugün arafat vakfesini gerçekleştirecek. Hac ibadeti devam ederken her yıl olduğu gibi Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanlığı, Kabe'nin örtüsünü değiştirme çalışmalarına dün gece başladı.

200 işçi ter döktü

Başkanlık tarafından yapılan açıklamada, Kabe'nin örtüsünü değiştirme çalışmalarının dün gece başladığı ve örtünün 200 işçi tarafından değiştirileceği ifade edildi.

Suudi Hac Bakanlığı sözcüsü Hisham Saeed ise, korona virüse karşı kararlaştırılan tedbirlerin uygulanması ile Hac mevsiminin planlandığı gibi gittiğini belirtti. Kabe'nin örtüsü her yıl geleneksel olarak Arife günü hacı adayları vakfedeyken değiştiriliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!