Yandex Metrica

Jandarma komutanından vatandaşlara provokasyon uyarısı

Jandarma komutanından vatandaşlara provokasyon uyarısı

Yangınların devam ettiği Manavgat'ta sosyal medyadaki paylaşımlardan etkilenerek silahlarıyla nöbete giden vatandaşlara jandarma komutanı provokasyon uyarısında bulundu.

Genel

23.01.2024, 17:44

Anatalya'nın Manavgat ilçesinde 6 gündür devam eden yangınlara karşı mücadele devam ederken, Manavgat ve Alanya’da bazı vatandaşlar sosyal medyanın etkisinde kalarak, silahı olarak nöbet tutmaya başladı. 

Aracın içinde dehşet saçtı! Sokak kan gölüne döndü: İki kişiyi vurduktan sonra kendi kafasına sıktı! Aracın içinde dehşet saçtı! Sokak kan gölüne döndü: İki kişiyi... Haberi Görüntüle

PROVOKASYON UYARISINDA BULUNDU

Bir araya gelen vatandaşlara bir jandarma komutanı tarafından uyarı yapıldı. Jandarma komutanı, vatandaşlara sürekli şüpheli iddiasıyla plaka paylaşılan Whatsapp gruplarına ve provokasyona karşı uyarılarda bulundu.

Gerçek Alanya'nın haberine göre Manavgat Yangınının ikinci gününde bir aracın içindeki iki kişi kundakçı olduğu gerekçesiyle linç edilmek istenerek, araçları ateşe verilmişti fakat daha sonra araçtaki iki kardeşin babası Ahmet Yavuz, çocuklarının yardım için gittiğini belirtmiş ve sosyal medyadaki kışkırtma içerikli gönderilere karşı uyarılarda bulunmuştu. 

Vatandaşlara hitap eden jandarma genel komutanı “Sizin o üye olduğunuz Whatsapp gruplarından birbirinize düşürmek için sürekli yanlış plaka atıyorlar. Burada çevireceksiniz, linç edeceksiniz, ondan sonra başınıza büyük olaylar gelecek. Üye olduğunuz Whatsapp grupları takip ediliyor. Bunların hepsini silin, bu tür haberlere inanmayın. Gerçekten şüpheli bir durum olduğu zaman 112’ye bildirin, bizi yönlendiriyorlar. Sizlerin böyle yollara düşmesini gerektirecek bir durum yok. Her gün bir sürü Molotof kokteyli atılıyor deniyor. Öyle bir şey yok. Yakalanan arkadaşlar da serbest kaldı, suçsuz olduklarını için. Sizlerin yaptığı bu hareketler bizim zamanımızı alıyor” dedi. 

Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri herkesi şaşırttı! Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri... Haberi Görüntüle

"BU WHATSAPP GRUPLARINDAN ÇIKIN"

Jandarma komutanı sözlerine şöyle devam etti: “Böyle bir olay yok. Atılan bütün plakaları biz değerlendiriyoruz. Sizleri birbirinize kırdırmaya çalışıyorlar. Sizlerin arasında panik yaratmışlar. Bu kadar terörist olmasına imkan yok burada. Senin plakanı başka mahalleye, onun plakasını başka mahalleye verip linç ettirecekler. Hepimizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Burası turizm bölgesi. Bugün bir ihbar geldi, vardık, çantadan namazlık ve Kuran-ı Kerim çıktı. Bakın başınıza büyük bir olay gelecek ondan sonra pişman olacaksınız. Bu Whatsaap gruplarından çıkın. Şüpheli bir durum anında bizi arayın.”

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading