banner2

İzmir Teknofest'e kaç kişi katıldı? İzmir TEKNOFEST'e kaç bin kişi geldi?

Türkiye'nin pek çok ilinde hayata geçirilen Teknofest bu kez İzmir'de yapılıyor. İzmir Teknofest etkinlikleri 27 Eylül Çarşamba günü başladı. Etkinlik 5 gün sürecek. Türkiye genelinde milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Teknofest'in İzmir'de 10 milyon ziyaretçi rekorunu kırması bekleniyor. Peki İzmir Teknofest'e kaç kişi katıldı? İzmir Teknofest'e kaç bin kişi geldi?

Genel 27.09.2023, 14:38 27.09.2023, 14:51
Abone ol
İzmir Teknofest'e kaç kişi katıldı? İzmir TEKNOFEST'e kaç bin kişi geldi?

5 gün boyunce çeşitli teknoloji etkinlikleri, gösteriler ve yarışmalarla sürecek olan İzmir Teknofest 27 Eylül'de kapılarını ziyaretçilerine açtı. İzmir Çiğli Havaalanı'nda yapılacak olan İzmir Teknofest'e vatandaşların da ilgisi oldukça fazla. Daha önce pek çok ilimizde yapılan Teknofest 2023 yılında İzmir'de yapılıyor. 27 Eylül 1 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan Teknofest 'SenGeleceksindiye' temasıyla ziyaretçilerini bekliyor. Dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST İzmir'de büyük bir ilgiyle karşılandı. 

İZMİR TEKNOFEST'E KAÇ KİŞİ KATILDI?

İzmir'de teknoloji meraklılarının adresi Çiğli Havalimanı olacak. 27 Eylül'de kapılarını açan festival için şimdiye kadar 400 binden fazla kayıt yapıldığı belirtildi. Bu rakamın ilerleyen günlerde katlanarak artması bekleniyor. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Kuzucu Hıdır yaptığı değerlendirmede  "TEKNOFEST'te 2018'den bu yana toplam 10 milyon ziyaretçiye ulaşmayı hedefliyorduk. 6 yıllık bir etkinlik için fiziksel anlamda 10 milyon insana dokunabilmek inşallah İzmir TEKNOFEST'te nasip olacak. Online ziyaretçi kayıtlarımız devam ediyor. Şu ana kadar 400 binden fazla kayıt aldık. Özellikle okulların açık olması dolayısıyla öğrencilerin buraya okullarıyla birlikte ziyarete gelmelerini bekliyoruz." dedi.

İZMİR TEKNOFEST'E KAÇ BİN KİŞİ GELDİ?

İzmir'de yapılan Teknofest etkinliğine kaç bin kişinin katıldığı festival sonunda belli olacak. Şimdiye kadar 400 binden fazla kayıt yapıldı. Bu sayı ileleyen günlerde daha da artacak. Teknoloji tutkunları İzmir Teknofest'te olacak. 

İZMİR'DE GÖZLER YÜKSERLERDE OLACAK

Bir TEKNOFEST klasiği olan hava gösterileri ile İzmir’de de herkesin gözü yükseklerde olacak. Yerli ve milli üretim hava araçlarımızdan Türk Yıldızları, SOLOTÜRK, Akıncı, Aksungur, Anka, Bayraktar TB2, Hürkuş, Jandarma Çelik Kanatlar, Paramotor, Gyrocopter ve Atak Helikopteri TEKNOFEST semalarında gösteri yapacak.

İZMİR TEKNOFEST ETKİNLİK TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!