İzmir'de okula haciz geldi! Öğrenciler kapı dışarı edildi

İzmir'de özel okula haciz geldi. Öğretmenler ve 84 öğrenci binadan tahliye edilirken, öğrenciler ders esnasında ve okulların tatil edilmesine 3 hafta kala okulun boşaltılmasına tepkiler çığ gibi...

Genel 18.05.2022, 12:21 18.05.2022, 13:40
Abone ol

İzmir'in Konak ilçesinde bulunan Özel İzmir Saranel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, iddiaya göre arazi sahibi ile okul kurucusu arasındaki kira anlaşmazlığı nedeniyle okulların tatil edilmesine kısa bir süre kala boşaltıldı. 

DERSTEYKEN İCRA GELDİ: ÖĞRENCİLER KAPI DIŞARI EDİLDİ

Öğretmenler ve öğrenciler dersteyken okula gelen icra avukatları ve arsa sahibinin avukatları okulun boşaltılmasını talep etti. Okul personelinin ısrarlarına rağmen haciz işlemleri sürerken, bir anda kapı dışarı edilen öğrenciler şoka uğrayarak evlerine döndü. Tahliye kararının ardından okulda bulunan 84 öğrenci, 15 öğretmen ve 4 personel kapı dışarı edildi. 

ÖĞRENCİLER VE VELİLER DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ

Henüz sınavlarının tamamlanmadığını ve okulların kapanmasına kısa süre kala yapılan bu işlemi doğru bulmadıklarını söyleyen öğrenciler ve velileri duruma tepki gösterdi. İş adamı Tunç Kip'e ait olduğu öne sürülen okul arazisinin, okul kurucusu ile uzun süredir yaşadığı kira anlaşmazlığı sebebiyle meydana gelen haciz sebebiyle mağdur olan öğrenciler ne yapacaklarını düşünmeye başladı.

ÖĞRENCİLER HAKLARINI ARAYACAKLAR

Öğrenciler ve öğretmenlerin derste oldukları esnada gerçekleşen tahliye sebebiyle okul yönetimi, en azından okullar kapanana kadar süre tanınması gerektiğini, yapılanın doğru olmadığını belirtti. Çocuklarının sınavlara giremediğini ve 3 hafta boyunca ne yapacaklarını söyleyen veliler de tahliye kararını eleştirdi. Okulda öğrenim gören 84 öğrenci ise, haklarını arayacaklarını dile getirdiler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!