İYİ Parti'de yönetim kadrosuna HDP ayarı! Akşener en yakınını harcadı

İYİ Parti'de parti yönetiminde isimler değiştirildi. HDP'lilerin ırkçı faşist olarak tepki gösterdiği Yavuz Ağıralioğlu'na yeni listede yer verilmezken, Koray Aydın, Siyasi İşler Başkanlığı'na getirildi.

Genel 30.03.2022, 16:18 30.03.2022, 17:26
Abone ol
İYİ Parti'de yönetim kadrosuna HDP ayarı! Akşener en yakınını harcadı

İYİ Parti'de yönetim kadrosunda liste baştan hazırlandı. Başkanlık Divanı'nda bulunan birçok isme yeni görev verilmezken bazı siyasilerin sadece görev yerleri değiştirildi. 

Koray Aydın, Teşkilat ve Gençlik Politikları Başkanlığı görevinden Siyasi İşler Başkanlığına kaydırılırken Aydın'ın eski görevi doğrudan Akşener'e bağlandı. 

AĞIRALİOĞLU KADRO DIŞI BIRAKILDI 

Görev değişim listesinde en dikkat çeken isim ise Yavuz Ağıralioğlu oldu. Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkanı Yavuz Ağıralioğlu'nun yerine Rıdvan Uz getirildi. 

İYİ PARTİ YÖNETİMİNDE HDP AYARI 

Ağıralioğlu görevinden alınmasına rağmen yeni bir göreve getirilmedi. Ağıralioğlu'na yeni bir görev verilmemesinin sebebinin İYİ Parti'nin HDP ile yakınlaşma çabası olduğu tahmin ediliyor. 

DEMİRTAŞ 'IRKÇI FAŞİST' DEMİŞTİ

HDP eski eş başkanı tutuklu Selahattin Demirtaş, İYİ Parti'de bulunan Yavuz Ağıralioğlu'nu hedef alarak ırkçı faşist demiş, HDP'liler de Ağıralioğlu'nu eleştirmişti. 

İYİ PARTİ HDP İLE YAKINLAŞMAK İÇİN ÜLKÜCÜLERİ KADRO DIŞI BIRAKIYOR 

Demirtaş Ağıralioğlu'nu hedef aldığı açıklamasında, "İYİ Partili bazı ırkçı siyasetçilerin faşizan söylemleri, her türlü diyalog ve çözüm zeminini maalesef tahrip ediyor. HDP'ye ayar vermeye kalkmak başka bir partinin temsilcilerinin haddi değildir" ifadelerine yer vermişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!