banner2

İYİ Parti Bursa adayı kim? İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı kimdir?

İYİ Parti lideri Meral Akşener seçim hezimetinin ardından CHP ve 6'lı masa ile olan bağını bir kez daha kopardığını açıkladı. Akşener İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayını açıklarken tüm illerden aday çıkaracağını bir kez daha duyurdu. Akşener Bursa'da da her ilçede aday çıkaracaklarını açıkladı. Meral Akşener'in açıklamasının ardından İYİ Parti Bursa adayı kim? İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı kimdir? soruları bir kez daha gündeme geldi.

Genel 06.09.2023, 12:28 06.09.2023, 13:01
Abone ol
İYİ Parti Bursa adayı kim? İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı kimdir?

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde halktan ağır bir tokat yiyen 6'lı masada çözülme devam ediyor. HDP ile aynı masada yer almasıyla eleştirilerin odağında yer alan İYİ Parti'de sessizlik dönemi sona erdi. Seçim hezimetinin ardından uzun süre sessiz kalan İYİ Parti lideri Akşener yerel seçimlerde CHP'nin adaylarını desteklemeyeceklerini açıkladı. Partilerinin CHP'nin adaylarını belediye başkanı seçtirmek gibi bir görevi olmadığını belirten Akşener'in açıklamaları CHP'de şoka neden oldu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun geleceği tartışılırken İstanbul ve Ankara'da İYİ Parti desteğinin gelmeyecek olması İmamoğlu ve Yavaş'ı da düşündürmeye başladı. Akşener ayrıca Bursa'da tüm ilçelerde aday çıkaracaklarını duyurdu. Bu gelişmelerin üzerine İYİ Parti Bursa adayı kim? İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı kimdir? soruları bir kez daha sorulmaya başlandı.

İYİ PARTİ BURSA ADAYI KİM?

Gazeteci Fatih Altaylı'nın YouTube kanalına katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamada "Bursa'da bir ilçe başkanımız vardı onu ilan ettik. Bursa'da tüm ilçelerde aday çıkaracağız" dedi. Bursa Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti başkan adayı henüz netlik kazanmadı. İlerleyen günlerde resmi açıklamaların gelmesi bekleniyor. 

İYİ PARTİ BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI ADAYI KİM OLACAK?

Meral Akşener Bursa'da da yerel seçimlerde aday çıkaracaklarını açıkladı. Akşener "Arkadaşlarımız diyor ki biz her yerde ayrı gireceğiz. İstanbul ve Ankara da dahil. Ben de katılıyorum buna." Bursa İYİ Parti Belediye Başkan adayının kim olacağı henüz açıklanmadı. 

İYİ PARTİ İZMİR ADAYI KİM?

Akşener İzmir adayını açıkladı. Akşener İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayının İzmir milletvekili Ümit Özlale olduğunu duyurdu. 

İYİ PARTİ BURSA MİLLERVEKİLLERİ KİM?

YÜKSEL SELÇUK TÜRKOĞLU - İYİ PARTİ

HASAN TOKTAŞ - İYİ PARTİ

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!