Yandex Metrica

Sitede Ara

İşte İstanbul'un sivrisinek haritası! Bakın en çok hangi ilçelerde ürüyorlar

İşte İstanbul'un sivrisinek haritası! Bakın en çok hangi ilçelerde ürüyorlar

İstanbul'daki sivrisinek kabusunun haritası çıkarıldı. Haritaya göre İstanbul'da 193 bin aktif üreme noktası var.

Genel

23.01.2024, 17:55

İstanbul yaz aylarını sivrisinek kabusuyla geçirdi. Pek çok kişide enfekte yaralar oluşturan sivrisinekler krizinin ardından İBB nihayet harekete geçti. İstanbul'un  sivrisinek üreme haritası çıkarıldı.

Aracın içinde dehşet saçtı! Sokak kan gölüne döndü: İki kişiyi vurduktan sonra kendi kafasına sıktı! Aracın içinde dehşet saçtı! Sokak kan gölüne döndü: İki kişiyi... Haberi Görüntüle

İSTANBUL'DA 193 BİN ÜREME NOKTASI VAR

İstanbullulara kabus dolu bir yaz yaşatan Asya Kaplan Sivrisineği'ne karşı alınabilecek önlemler Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi  İşbirliği ile gerçekleştirilen kongrede ele alındı. Kongrede çıkarılan sivrisinek haritasına göre İstanbul'da 193 bin aktif üreme noktası mevcut.  

EN ÇOK SİVRİSİNEK GÖRÜLEN İLÇELER

İstanbul'da en çok sivrisinek görülen ilçeler Beykoz, Sarıyer, Silivri Çatalca, Büyükçekmece, Şile, Ümraniye. Sivrisinekler en çok durgun sularda, saksılarının altına konan suluklarda, atık araç lastiklerinde ve mezarlarda bulunan kuş suluklarında ürüyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Uzman Doktor Önder Yüksel Eryiğit " Durgun su diye tabir ettiğimiz alanların hepsi üreme kaynağı diyebiliriz ve maalesef bu üreme kaynağı olarak bahsettiğimiz alanların yüzde 80'ini insan eliyle oluşturulan alanlardır. Evimizdeki balkonumuzdaki çiçeklerin altındaki suluklar uygun sıcaklıkta üç günde, dört beş günde üreme kaynağı haline gelebilirler. Bu yüzden özellikle yaz aylarında sık periyotlarla maksimum beş günlük periyotlarla değiştirilmesi gerekir. Bahçe içerisinde kontrol dışı bırakılmış süs havuzları, ikinci el lastikler, evin bahçesinde bırakılmış ikinci el lastikler. Yağmur sularıyla lastiklerin içerisinde kalan su birikintileri müthiş bir sivrisinek üreme alanı" diye konuştu.

Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri herkesi şaşırttı! Sokak kan gölüne döndü! Çöp atan eşini öldüren adamın söyledikleri... Haberi Görüntüle

CİDDİ ALERJİK REAKSİYONLARA NEDEN OLUYOR

İstanbul'da yaz başında  'Asya kaplan sivrisineği' ortaya çıkmıştı. İstilacı bir yapıda olan sivrisinekler, ısırdığı yerde kırmızı lekelere ve kaşıntıya neden oluyor, alerjik reaksiyonlara yol açıyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading