banner2

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan son dakika uyarısı: Zorunlu olmadıkça çıkmayın

Son dakika haberleri... İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, saat 18.00'den sonra beklenen yoğun kar yağışıyla ilgili uyarıda bulundu. İstanbul için turuncu alarmın verildiğini belirten Vali Yerlikaya, 'Zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım, dışarıdaysak evlerimize dönelim' ifadelerini kullandı. Ayrıca İstanbul’da motosiklet, elektrikli scooter ve motokuryelerin trafiğe çıkışları yasaklandı.

Genel 18.03.2022, 18:35 18.03.2022, 18:59
Abone ol

İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren aralıklarla başlayan ve sabahtan itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle oklullar tatil edilmişti.

Avrupa ve Andolu yakasında devam eden kar yağışının akşam saatlerinden sonra etkisini arttırması bekleniyor.

TURUNCU ALARM İLAN EDİLDİ

Hava durumu ile ilgili son durumu paylaşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul için turuncu alarmın verildiğini söyledi. Sosyal medya hesabınan açıklama yapana Vali Yerlikaya, "Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüz,  19 Mart Cumartesi günü (Yarın) #İstanbul için TURUNCU ALARM verdi. 03.00-06.00 arası kar, 06.00-24.00 arası kuvvetli kar sağanakları ve kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Lütfen, Zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım" dedi.

'ZORUNLU OLMADIKÇA TRAFİĞE ÇIKMAYALIM'

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise beklenen yağış nedeniyle vatandaşları uyardı. Vali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; "18.00-24.00 arası kuvvetli kar sağanakları bekleniyor. Zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım.''

'DIŞARIDAYSAK EVLERİMİZE DÖNELİM'

Uyarısına devam eden Vali Ali Yerlikaya, ''Dışarıdaysak evlerimize dönelim. Toplu taşıma araçlarını tercih edelim." paylaşımı yaptı.

TRAFİĞE ÇIKIŞLARI YASAKLANDI

Öte yandan İstanbul’da motosiklet, elektrikli scooter ve motokuryelerin trafiğe çıkışları yasaklandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!