İstanbul'un göbeğinde dehşet veren olay! Köpek kadın mimarın kulağını kopardı

İstanbul Etiler’de köpek saldırısına uğrayan Denise Morra’nın kulağı koptu. 4 kez ameliyat masasına yatan Morra 2 yıldır hukuk mücadelesi yürütüyor.

Genel 20.01.2022, 09:39 20.01.2022, 09:57
Abone ol
İstanbul'un göbeğinde dehşet veren olay! Köpek kadın mimarın kulağını kopardı

Son günlerde Türkiye'de meydana gelen sokak köpeklerinin saldırıları artmaya başladı. Bu seferki olay, Etiler'de 31 Ekim 2019 tarihinde yaşandı. Genç kadın evine girmek üzere olduğu sırada, ağızlığı bulunmayan köpeğin saldırısına uğradı.

4 KEZ AMELİYAT OLDU

Sabah'ın haberine göre; dakikalarca saldırıdan kurtulmaya çalışılan Denise Morra'nın kulağı koptu. Apar topar hastaneye kaldırılan Denise Morra, 4 kez ameliyat masasına yattı. Aylarca süren tedavi sonrası kopan kulak estetik dikişle Morra'nın yüzüne dikildi. Uzuv kaybı yaşayan genç kadın, köpeğin sahibinden şikayetçi oldu.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Olayla ilgili soruşturma sürerken Adli Tıp Kurumu, Denise Morra'nın yaralanmasının, kişinin yaşamını tehlikeye sokmadığını ancak basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde hafif olmadığı belirten bir rapor sundu. Soruşturma kapsamında genç mimarın uzuv kaybına neden olan köpeğin, asıl sahibinin Ali Irmak olduğu, Gökhan Beder'in olayın gerçekleştiği esnada köpeği sevk ve idare ettiği belirlendi. İki yıldır süren soruşturma halen devam ediyor.

'KÖPEK AĞIZLIKSIZTI'

Denise Morra'nın avukatı Haldun Ergun, hukuki süreçle ilgili şu açıklamayı yaptı; "Soruşturmada, köpeğin ağızlıkla gezdirilme zorunluluğu olup olmadığı hususunda da Cumhuriyet Savcılığınca herhangi bir inceleme yapılmamış, hatta bu durumun Kabahatler Kanunu kapsamında değerlendirilebileceği tarafımıza sözlü olarak bildirilmiştir .Kabahatler Kanunu kapsamında olsa bile tarafımızca belirtilen husus, Savcılık tarafından bu konuda herhangi bir inceleme ya da araştırma yapılmamasıdır. Zira olaya ilişkin kamera görüntülerinden, olayın sadece birkaç saniye içinde gerçekleştiği göz önüne alınırsa, eğer köpekte gezdirilme esnasında ağızlık bulunsaydı söz konusu olayın da yaşanmayacağı ortadadır' ifadelerini kullandı.gitmek üzere mahallesinde yürüyordu. Bu sırada aynı mahallede ikamet eden Gökhan Beder, Amerikan Akita cinsi köpeğiyle geziyordu.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!