İstanbul'un en işlek yerinde görev ihmali! Taksim'de yürüyen merdivenler çalışmıyor

İstanbul Taksim'de metro ve otobüse giden yürüyen merdivenlere herhangi bir arıza levhası olmamasına karşın çalışmazken, yaşlı ve engelli vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Genel 27.03.2022, 11:38 27.03.2022, 16:22
Abone ol
İstanbul'un en işlek yerinde görev ihmali! Taksim'de yürüyen merdivenler çalışmıyor

İstanbul'un en kalabalık bölgelerinden olan Taksim'de metro ve otobüslere giden yürüyen merdivenlerin herhangi bir arıza tabelası olmamamasına rağmen çalışmaması, yaşlı, çocuklu ve engelli vatandaşlara zor anlar yaşattı. 

'GÖREV İHMALİ' 

Yürüyen merdivenleri kullanamayan vatandaşlardan Mehmet Dündar, "Ben buna görev ihmali diyorum. Bilmiyorum, insanlara eziyet veriyorlar, engellisi var, yaşlısı var" ifadelerine yer verdi. 

'BURALARI DÜZELTSİNLER' 

Bir diğer vatandaş olan Sabahattin Ekiz, "Merdivenleri çıkmak çok zor. Bir de bende tansiyon var, yürüme zorluğu çekiyoruz sürekli, kalp hastasıyım bir de. Çıkamıyorum, çıkarken zorluk çekiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum yani, sürekli böyle. Zorlanarak çıktım, nefes alamıyorum böyle, nefes darlığı çekiyorum. Buraları düzeltsinler, buralara biraz daha itina göstersinler, baksınlar. Engelli vatandaşlar birçok yerde böyle sorunlarla karşılaşıyor. Çıkmak çok zor" diye konuştu. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!