banner2

İstanbul'daki en ucuz öğrenci servis ücreti 421 lira olacak

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk, İstanbul'da okul servis ücretlerinin geçen yılki fiyatlara yüzde 15 zam yapıldığını söyleyerek, en ucuz servis ücretinin 421 lira olacağını ifade etti.

Genel 20.08.2021, 11:37 20.08.2021, 11:38
Abone ol
İstanbul'daki en ucuz öğrenci servis ücreti 421 lira olacak

Hamza Öztürk, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, koronavirüs (Kovid-19) sürecinde en çok zorda kalan sektörlerin başında öğrenci servislerinin geldiğini belirterek, 20 aydır çalışmaya hazır beklediklerini vurguladı.

Bu yıl kesintisiz yüz yüze eğitime geçilmesini ve normale dönmeyi umduklarının altını çizen Öztürk, "Okullara bağlı sözleşmelerimiz var, bırakıp gidemiyoruz. Hizmet isteniyor, yeterli öğrenci yok, 3-5 kişiyle çalıştığımız zamanlar oldu. Alınan parayla beklenen hizmet arasında çok büyük uçurumlar olduğu için hizmet kalitesi de düşebiliyor. Bu sene inşallah bunları yaşamayız. Muharrem ayının, bereket ayının içindeyiz. İnşallah vesile olur diyelim, hep beraber çalışırız." şeklinde konuştu.

Öztürk, İstanbul'daki okul servisi ücretleriyle ilgili düzenlemeler hakkında da kapsamlı bilgiler verdi.

İstanbul'daki okul servisi ücretlerinin geçen yılki fiyatların üzerine yüzde 15 zam yapılarak uygulamaya konduğunu dile getiren Öztürk, konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Allah nasip ederse bu sene yüz yüze eğitim başlarsa uygulayacağımız fiyatlar 0-1 kilometre arası 312 lira, 0-3 kilometre arası 348 lira, 3-5 kilometre arası 370 lira, en uzun mesafe, çok öğrenci olmasa da 23-25 kilometre arasında öğrenciler 748 liraya taşınacak. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul öğrencilerine bu ücretlere artı olarak yüzde 35 oranında hostes bedeli yansıyacak. Bununla birlikte yapılan zamdan kesinlikle memnun değiliz çünkü giderlerimiz yaklaşık yüzde 40'lara kadar arttı."

Öztürk, son gelen zamlarla birlikte İstanbul'da en ucuz okul servisinin hostes ücretiyle toplam 421 lira olacağını açıkladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!