banner2

İstanbul'da okul servisçilerine aşı zorunluluğu getirildi

İstanbul'da öğrenci taşıyan servis şoförlerine en az iki doz Kovid-19 aşısı olmakla birlikte aşı kartı zorunluluğu getirildi.

Genel 19.08.2021, 14:52 19.08.2021, 15:07
Abone ol
İstanbul'da okul servisçilerine aşı zorunluluğu getirildi

İstanbul'da okul servislerinde şoför olarak çalışanları ilgilendiren yeni bir karar alındı. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına çok kısa süre kalmışken, İstanbul'da görev yapan servisçiler için en az iki doz Kovid-19 aşısı zorunluluğu getirildi.

KOVİD-19 AŞISI OLMAYANLAR ÖĞRENCİ TAŞIYAMAYACAK

Servisçiler Odası, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği ile görüştü. Buna göre, Kovid-19 aşılarını yaptırmayan şoför ve servis hosteslerinin öğrencileri taşımaması yönünde uzlaşıldı. 

Söz konusu karar gereği, İstanbul'da servis sürücüleriyle, hosteslerin öğrenci taşıyabilmeleri için muhakkak aşı karnesine sahip olması gerekiyor. Kovid-19 aşılarını yaptırmadıkları durumda servislerde görev yapamayacaklar.

ÖĞRENCİLER TÜM YIL AYNI KOLTUKTA OTURACAK

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk, konuyla ilgili "Biz topluma hizmet veriyoruz, kamu hizmeti üretiyoruz, amme hizmeti veriyoruz. O zaman da konan kurallara uymamız gerekiyor" dedi.

Tek karar, şoför ve hosteslerle ilgili değil. Servislerde öğrencilerin oturma düzeni de belli oldu. Hamza Öztürk, oturma düzenini "Bir öğrenci sezon başında ön koltukta oturuyorsa sezonu orada bitirecek. Bugün önde, yarın arka koltuklardan birinde oturayım, bu olmayacak" örneğiyle anlattı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!