banner2

İstanbul Boğazı’nda mest eden gösteri uçuşu

Türk Yıldızları öncülüğündeki hava unsurlarınca TEKNOFEST kapsamında İstanbul Boğazı’nda gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Genel 20.09.2021, 11:10 20.09.2021, 14:18
Abone ol

Teknofest öncesi Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar ile Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait MIG-29 uçakları, İstanbul Boğazı üzerinde selamlama uçuşu gerçekleştirdi. Türk Yıldızları,Solotürk,A400M,F-16,F-4 ve MİG-29 uçaklarıyla Boğaz geçişi yapılıyor.

Azerbaycan’a ait MiG-29’lar, TurAz Şahini – 2021 Tatbikatı kapsamında bir süredir 3. Ana Jet Üs Komutanlığı / Konya’da bulunuyor.

MEST EDEN GÖRÜNTÜ

Saat 11.00'den itibaren başlayan gösteri herkesin ilgi odağı oldu. Havadaki gösteriyi izleyenler adeta mest oldu. TEKNOFEST kapsamında İstanbul Boğazı’nda gösteri uçuşu sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı. Selamlama uçuşu yaklaşık yarım saat sürdü.

''GURUR VERİCİ TABLOYDU''

Üsküdar Nakkaşte'de bulunan millet parkında uçuşu izleyen Enes  Karagülle, "Uçakların geçişini izledim. Solotürk ve jetlerimizin yanında Azerbaycan uçakların geçişinide.Gerçekten gurur verici bir tabloydu. Muazzam bir geçiş oldu. Bende o anları  telefonumla çekmeye çalıştım. Sesleri ile etkiledi, büyüledi gerçekten" diye konuştu.

''BAYAĞI EĞLENCELİYDİ''

Yunus Berat  "Gemi fotoğrafçılığı yapıyordum. Ama uçakları çekmek için buraya geldim. Bütün uçakları çektim. Bayağı eğlenceliydi" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!