Yandex Metrica

Sitede Ara

İsrail Büyükelçiliği çirkin paylaşımını 'hacker saldırısı' diyerek sildi

İsrail Büyükelçiliği çirkin paylaşımını 'hacker saldırısı' diyerek sildi

İsrail Büyükelçiliği resmi sosyal medya hesabından paylaştığı çirkin Zaytung görselini 'hacker saldırısı' iddiasıyla apar topar sildi.

Genel

23.01.2024, 22:01

İsrail'in Ankara Büyükelçiliği, Türkiye'ye yönelik çirkin bir paylaşıma imza attı. Elçilik, Instagram'daki resmi hesabından Türkiye'nin ABD ile F-16 müzakerelerini alaya alan bir Zaytung görselini yayınladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın G20 Zirvesi sırasında ABD Başkanı Joe Biden'la görüşmesine dair fotoğrafın altında şu not yazıyordu: "F-35 pazarlığında sona gelindi: Dışişleri Bakanlığı uçakların yerine 1.4 milyar dolar değerinde iPhone 13 Pro ve AirPods için bastırıyor."

Yaptığı çirkin paylaşımın iki ülke arasında yeni bir kriz doğuracağından endişe eden İsrail Büyükelçiliği, sözkonusu mesajı apartopar yayından kaldırarak, 'hesabın internet korsanları tarafından hacklendiğini' ileri sürdü. 

Büyükelçilikten yapılan açıklamada şu iddialar dile getirildi: "Üzülerek bildiririz ki, 2 Kasım 2021 tarihinde 22.10 sularında büyükelçiliğimize ait resmi sosyal medya hesaplarımızdan biri siber saldırıya maruz kalmış, saldırıya müdahalemiz devam ederken hesabımız aracılığıyla bir takım uygun olmayan içerikler paylaşılmıştır. Bu paylaşımların tarafımıza ait olmadığını kamuoyunun bilgisine sunar, bu uygusuz paylaşım nedeniyle yaşanan her türlü olumsuzluk ve karmaşa konusunda üzüntülerimizi bildiririz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading