İşgalci İBB'den esnafı çıldırtan uygulama! Yaya yolunu İSPARK'a çevirdi

İstanbul Ümraniye'de meydana gelen olayda İBB tarafından trafiğe kapatılarak yaya yolu yapılacağı söylenen alana İSPARK kuruldu. Çevre esnafı ise İBB'nin uygulaması karşısında mağdur olduğunu belirtti. Esnaf, İSPARK girişini saksılarla kapattı.

Genel 09.05.2022, 12:14 09.05.2022, 12:54
Abone ol

İETT otobüslerinin yanı sıra metrobüs arızalarıyla halkı çileden çıkaran CHP'li İBB, İstanbul Ümraniye'de sıra dışı bir olaya imza attı.

Ümraniye'de trafik akışı olan işlek caddeyi kapatarak yaya yolu yapılacağını belirten İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin asıl niyeti günler sonra ortaya çıktı. İBB, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yaya alanını İSPARK'a çevirdi.

ESNAF SAKSI KOYDU GİRİŞLERİ KAPATTI

Yapılan düzenleme sonrası çevre esnafı mağdur olduğunu belirterek alanın yaya yoluna çevrilmesini istedi. Bir grup esnaf, getirdikleri forklift aracıyla tonlarca ağırlıktaki saksıları İSPARK önüne koydurarak girişleri kapattı.

''İSPARK YAYA YOLU DEDİĞİ YERİ İŞGAL ETTİ''

Konuyla ilgili gerekli şikayetlerde bulunduklarını ancak geri dönüş alamadıklarını belirten çevre esnafı Abdurrahman Demir, İBB'ye isyan ederken şu ifadeleri kullandı; ''Biz aylardır bu sorunla uğraşıyoruz. İSPARK yaya yolu dediği yeri araçlarla işgal etti. Buradaki ağaç yoğunluğu bizim işlerimizi etkiledi. Bizde bu sebeple İSPARK girişini kapattık. Biz bu konu için gerekli yerlere müracaat ettik. Kimse bize yardımcı olmadı. Bizde esnaf arkadaşlarla bir karar alarak burayı araç girişine kapattık. Biz burada otopark istemiyoruz. Yaya yolu olacağı söylenen alana İSPARK yapmak ne kadar doğru.'' 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!