banner2

Iphone kullanıcılarını şaşırtan "Evde Kal Türkiye" alarmı

Iphone kullanıcıları güne telefonlarına gelen şaşırtıcı alarmla başladı. Çok sayıda Vodafone hatlı kullanıcısının telefonuna gelen mesajla ilgili tepkilerinin ardından şirket açıklama yaptı.

Genel 24.07.2021, 10:22 24.07.2021, 15:52
Abone ol
Iphone kullanıcılarını şaşırtan "Evde Kal Türkiye" alarmı

Iphone kullanıcıları bu sabah telefonlarına acil durum alarmına benzer bir ses eşliğinde gelen Acil Durum Uyarısı- Test Alert Natification ile karşılaştı.'Evde Kal Türkiye' acil durum bildirim kullanıcılarda şaşkınlığa neden oldu. 

'Evde Kal Türkiye' uyarısı, Kovid-19 salgınıyla mücadelede alınan tedbir ve önlemlereyönelik bir sosyal farkındalık kampanyasıydı. Ancak uyarı mesajının anlamı anlaşılamadı. 

TEST ALERT NOTIFICATION NEDİR?

Iphone kullanıcılarının çoğu internetten bunun ne anlamı geldiğini araştırmaya başladı. Test Alert Notification, "test uyarısı bildirimi" anlamına geliyor. Test Alert Notification genel olarak kullanılan bir uyarı sistemi olarak düşünülebilir. 

AÇIKLAMA GELDİ

Çok sayıda Vodafone hatlı kullacısının telefonuna gelen mesajla ilgili tepkilerinin ardından şirketten açıklama geldi.  Açıklamada "24 Temmuz 2021 cumartesi sabah saatlerinde bazı iPhone kullanıcılarının telefonlarına Acil Durum Uyarıları kapsamında 'Evde Kal Türkiye' bildiriminin iletildiği tespit edilmiştir. Konu teknik ekiplerimiz tarafından araştırılmaktadır. Yaşanan aksaklık ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz" denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!