banner2

İOKBS bursluluk ücreti ne kadar? İOKBS bursluluk ücreti sorgulama ekranı

2023 Milli Eğitim Bakanlığı Bursluluk Sınavı sonuçları resmi olarak açıklandı. Bu duyurunun ardından, öğrenci ve veliler bursluluk süreci hakkında bilgi edinmeye başladılar. Bursluluk kazanan öğrenciler, burslarının ne zaman başlayacağını ve ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ediyorlar. Peki İOKBS bursluluk ücreti ne kadar? İşte İOKBS bursluluk ücreti sorgulama ekranı

Genel 23.09.2023, 18:42 23.09.2023, 18:45
Abone ol
İOKBS bursluluk ücreti ne kadar? İOKBS bursluluk ücreti sorgulama ekranı

İOKBS bursluluk ücreti ne kadar? İOKBS bursluluk ücreti sorgulama ekranı | Bursluluk sınav sonuçlarına göre burs kazanan öğrenciler, ödemelerle ilgili detayları öğrenmek istiyorlar. Özellikle bursların ne zaman başlayacağı ve ödeme takvimi hakkında bilgi almak için arama motorlarında sorguluyorlar.

İOKBS BURSLULUK ÜCRETİ NE KADAR?

2023 yılı için bursluluk ödemesi tutarı 863 TL olarak açıklandı.

İOKBS BURSLULUK ÜCRETİ SORGULAMA EKRANI

Bursluluk ücreti alan öğrenciler, sorgulama işlemini e-okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) üzerinden gerçekleştiriyor. Bu işlem için T.C. kimlik numarası ve öğrenci numarasıyla sisteme giriş yapılması gerekmektedir.

BURSLULUK ÜCRETİ NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE YATAR?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar ile Hazırlık Sınıfı öğrencilerine sağlanan PYBS burs ödemeleri, her ayın 25'ine kadar Vakıfbank ve PTT hesaplarına yatırılmaktadır. Ödeme tarihlerinde herhangi bir öne çekme veya değişiklikle ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Bu nedenle öğrenciler, burs ödemelerini belirtilen tarihlerde hesaplarında görmeye devam edebilirler.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!