banner2

İlber Ortaylı'dan CHP için sert sözler: Benim için bitmiştir!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra CHP içerisinde başlayan kaos devam ederken ünlü tarihçi İlber Ortaylı'dan CHP ile dikkat çeken bir açıklama geldi. a İlber Ortaylı, Atatürk'ün kurduğu partinin bu hale gelmemesi gerektiğini ifade ederken "Benim için Atatürk'ün kurduğu CHP ortada yoktur" dedi.

Genel 23.09.2023, 17:28 23.09.2023, 18:27
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rakip olarak çıktığı her seçimi kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yeni bir hezimeti yaşayınca parti içindeki kaos bitmek bilmedi.Seçim sonrası "yola devam" kararı veren Kılıçdaroğlu, tepkileri de üzerine çekmeye devam ediyor.  Kafa Tv YouTube kanalında yayınlanan programda konuşan Prof. Dr. İlber Ortaylı’dan dikkat çeken bir CHP yorumu geldi.İlber Ortaylı'ya "Ne olacak bu CHP'nin hali" sorusu soruldu. "Benim için Atatürk'ün kurduğu CHP ortada yoktur" dedi. 

YOLA DEVAM KARARI ALDI 

Kendi seçtiği delegeleri dışında partisinde istenmeyen isimlerden biri haline dönüşen CHP'li isim, bu durumu ısrarla görmezden geldi. Seçim sonrası "yola devam" kararı veren Kılıçdaroğlu, tepkileri de üzerine çekti.

İMAMOĞLU'NU SAF DIŞI BIRAKTI 

Seçimlerin ardından koltuk mücadelesine girdiği Ekrem İmamaoğlu'nu saf dışı bırakan Kılıçdaroğlu kurultayda Özgür Özel ile yarışacak.Özellikle Alevi delegelere hakimiyetiyle bilinen Kılıçdaroğlu'nun Özel'e fark atarak kurultay seçiminden zaferle ayrılması bekleniyor.

'NE OLACAK BU CHP'NİN HALİ' DİYE SORULDU

Kafa Tv YouTube kanalında yayınlanan programda konuşan Prof. Dr. İlber Ortaylı’dan dikkat çeken bir CHP yorumu geldi. İlber Ortaylı'ya "Ne olacak bu CHP'nin hali" sorusu soruldu. "Benim için Atatürk'ün kurduğu CHP ortada yoktur" dedi. 

"ATATÜRK'ÜN KURDUĞU PARTİ BU HALE GELEMEZ"

Bu soruya karşılık sert cevaplar veren Ortaylı, "CHP beni hiç ilgilendirmiyor. Benim için Atatürk'ün kurduğu CHP ortada yoktur" yanıtını verdi.

Ünlü tarihçi CHP ile ilgil yaptığı açıklamada şunları söyledi:

CHP beni ilgilendirmiyor. Benim için Atatürk’ün kurduğu CHP ortada yoktur. Olması da gerekmiyor. Çünkü o bir kurucu partidir. Kurucu partinin kendine göre kurucu kadroları vardır ve ona hizmet eden kadroları vardır.Bunun ilelebet devam etmesi beklenmez. Ama bu hale gelmesi de beklenmez Bir otobüs iyi işlemiyorsa müşteri bir kez ona mahkumdur. İkincisinde o müşteriler başka bir şey bulurlar. Bize eli mahkum demek istiyorlar. Çok ayıp, ben olsam atarım onları partiden. Biz sizi sevmeye mecbur muyuz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!