banner2

İki yıllık hasret sona erdi kuyruklar oluştu! Hırka-i Şerif ziyarete açıldı

Koronavirüs nedeniyle 2 yıldır ziyarete kapalı olan Hırka-i Şerif bugün ziyarete açıldı. Bir hafta daha görülebilecek kutsal emaneti ziyarete gelenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Genel 22.04.2022, 12:20 22.04.2022, 12:46
Abone ol

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca insanın ölümüne yol açan Kovid-19 nedeniyle iki yıldır kapalı olan Hırka-i Şerif bugün ziyarete açıldı. 

2 YILLILK ÖZLEM SONA ERDİ HIRKA-İ ŞERİF AÇILDI

Hz. Muhammed'in vasiyetiyle Veysel Karani Hazretleri'ne hediye edilen kutsal emanetlerden biri olan ve 1851 yılından bu yana Fatih'teki Hırka-i Şerif Camii'nde muhafaza edilen Hırka-i Şerif, bugün ziyarete açıldı. Açılışa, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Kültür Müdürü Coşkun Yılmaz, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan katıldı. Ziyaretçiler, cami içerisine alınmadan önce dualar okundu. Açılışın ilk gününde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar hem dua etti hem de duygulu anlar yaşadı.  

''2 YILDIR ÖKSÜZ KALDIK''

Ziyarete gelen vatandaşlar arasında yer alan Nurten Tabaklı, "Bu gece hiç uyumadım desem yeri. Sabah erkenden geldik. Çok mutluyuz, çok sevinçliyiz. Böyle bir yeri görmeyi Allah bize nasip etti. Her sene geliyorduk ama 2 senedir öksüz kaldık. Bugün çok mutluyuz" diye konuştu.  

''İNŞALLAH KABE'YE GİTMEYİ DE ALLAH NASİP EDER''

Sabah 06.00'da sıra için geldiğini söyleyen Aysun Özbek, "Heyecanlayız. İnşallah Kabe'ye gitmeyi de Allah nasip eder. Çok güzel bir duygu. İçeride ağlamaktan hiçbir şey yapamıyorum. Rabbim herkese buraya gelmeyi nasip etsin" ifadelerini kullandı.

''BEKLEMEYE DEĞER''

Ziyarete gelen Samiye Acar da şu açıklamyı yaptı; "2 yıl aradan sonra burayı gelip ziyaret etmek çok güzel bir duygu. Ben de sabah 07.00'de geldim. Beklemeye değer. Her zaman ziyarete geliyoruz. Bu 2 sene bize özlem duyurdu. Şimdi de içeriye özlemle gireceğiz, çok heyecanlıyız"

ZİYARET SAATLERİ NE ZAMAN?

Ziyaret saatlerinin hafta içi 10.00-18.00, hafta sonu 09.00-18.00 olduğu öğrenildi. Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!