İdlib'deki evi top ateşiyle yıkılan çocuk: Yardım edin, kardeşlerim enkaz altında!

Rusya ve İran destekli rejim güçlerinin İdlib'deki Maarzaf köyüne top ateşiyle saldırısı sonucu bir ev tamamen yıkıldı. Enkazdan yaralı kurtulan çocukların "Kardeşlerim hâlâ orada, kurtarın" şeklindeki feryadı yürek burktu.

Genel 28.11.2021, 21:54

Suriye'de Rusya ve İran destekli rejim güçlerinin sivillere yönelik saldırıları sürüyor. Yaklaşık 4 milyon insanın barındığı İdlib kenti ve kırsalı, Türkiye ile Rusya arasında Soçi Anlaşması ile belirlenmiş hattın güneyinde bulunan rejim ordusu tarafından sık sık bombalanıyor. 

Kara konuşlu füze rampalarından ateşlenen roketler ve top mermilerinden birkaçı bu sabah İdlib güneyindeki Maarzaf köyüne düştü. Ariha batısındaki köy, sabahın erken saatlerinde topçu ateşiyla saldırıya uğradı. Top mermilerinden biri, evlerden birini tamamen yıktı. Enkazdan güçlükle çıkan ve ağlayarak panik içinde bağırışan çocukların görüntüsü yürek burktu. 

ORAYA İLK ULAŞAN BEYAZ BARETLİLER OLDU

Saldırı sonrası Maarzaf köyünde yardım çağrısıyla koşuşturan çocuklar, kardeşlerinin hâlâ enkaz altında olduğunu söylüyordu. O anlar bölgeye ilk ulaşan Beyaz Baretliler (Sivil Savunma-White Helmes) ekibi tarafından görüntülendi. Beyaz Baretliler, saldırıda evde bulunan 10 çocuğun tamamının yaralandığını belirtiyor. 

ENKAZDAN ÇIKARILAN ÇOCUKLAR HASTANEDE

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!