banner2

İBB liyakatsizlikte sınır tanımıyor! Sürücülerin hayatını tehlikeye attılar

İBB yine yapamadıkları ile gündemde. Maltepe’de İBB personeli, peyzaj çalışması yapmak üzere getirdiği kilolarca ağırlıktaki toprak dolu çuvalları metrelerce yüksekten E-5’in kenarındaki peyzaj alanına attı. Atılan çuvalların E-5'e düşmesi işten bile değildi. İş güvenliği kurallarını hiçe sayarak yapılan çalışma, sürücülerin tepkisine neden oldu. Kimi vatandaş ise o anları cep telefonu ile kayda aldı. Tehlikeli çalışma ise havadan görüntülendi.

Genel 19.11.2021, 11:12 19.11.2021, 11:58
Abone ol

İBB otobüs arızaları ve yangınların ardından bu sefer de peyzaj çalışması ile gündemde. Olay, geçtiğimiz gün Maltepe'de E-5 karayolu Küçükyalı mevkiinde öğle saatlerinde meydana geldi. İBB'ye bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelleri içerisi toprak dolu çuvalları karayoluna yakın bir noktada bulunan peyzaj alanına metrelerce yüksekten aşağı attı.

İŞ GÜVENLİĞİNİN HİÇE SAYILMASI PES DEDİRTTİ

Toprak dolu çuvalların E-5'in akan trafiğinde güvenlik önlemi alınmadan karayolunun kenarındaki peyzaj alanına atılması, sürücülerin tepkisine neden olurken, iş güvenliği kurallarının hiçe sayılması bu kadarına da pes dedirtti. Metrelerce yüksekten atılan çuvalların şans eseri yola düşmemesi olası bir faciayı önlerken, görüntülendiklerini fark eden güvenlik önlemlerini ihmal eden personellerin çalışmayı durdurmaları dikkat çekti.

Akan trafikteki tehlikeli çalışmayı sürücüler cep telefonu kamerasına alırken, iş güvenliği sağlanmadan yürütülen çalışma havadan görüntülendi.

'ÇUVALLARIN YOLA DÜŞMESİ BENİM İÇİN ÖLÜM DEMEK' 

Yürütülen çalışmaya ilişkin konuşan motokurye Ramazan Peker şunları söyledi:

“Çalışanların attığı o çuvallar yolda önüme düştüğü an benim için kaza demek. O tarz bir kaza da benim için ölüm demek. Direkt takla atarım ya da bir aracın altında kalırım. Belediyenin bu şekilde çalışması çok yanlış. O çuvalların duvar üzerinden yola düşme ihtimali çok yüksek. Bu durumun şikayet edilerek bildirilmesi lazım”

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!