banner2

Hulusi Akar'dan 'tezkere neden 2 yıl' sorusuna yanıt

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Tezkere çıkmasaydı askerin oradan çekilmesi ve terörle mücadeleyi bırakmamız demekti. Tezkere eskisiyle birebir aynı tezkere. 2 yıl olmasının sebebi pratik ve idari bir karardır. Tezkerede her şey açık ve net.' dedi.

Genel 08.11.2021, 09:59 08.11.2021, 10:39
Abone ol
Hulusi Akar'dan 'tezkere neden 2 yıl' sorusuna yanıt

Geçtiğimiz günlerde Van-Başkale’deki 6. Hudut Tugay Komutanlığı’ndaki sancak törenine katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milliyet gazetesine konuştu.

TEZKERE NEDEN 2 YIL

Türk ordusuna sahip çıkılamsının altını çizen Hulusi Akar, ''Mehmetçiğin morale ihtiyacı var. Tezkere konusunda olduğu gibi siyasetten medyaya, toplumun her kesiminin bu konuya hassasiyet göstermesi gerekir. Bu ordu bizim ordumuz, bu orduya sahip çıkılması lazım. Günlük siyasetin dışında tutulması lazım. Mehmetçik milletin huzuru, menfaati için gece gündüz mücadele ediyor. Tezkere çıkmasaydı askerin oradan çekilmesi ve terörle mücadeleyi bırakmamız demekti. Tezkere eskisiyle birebir aynı tezkere. 2 yıl olmasının sebebi pratik ve idari bir karardır. Tezkerede her şey açık ve net. Bu tezkeredeki yabancı asker maddesi DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu kapsamında faaliyetler nedeniyledir. DEAŞ’la mücadelede iş birliği çerçevesinde bazı üs bölgelerinde koalisyon güçleriyle mutabakatımız var. Kontrollü olarak kullanımlarına müsaade ettik. Yani bunun yabancı askerle ilgisi falan yok. Tezkerede her şey açık.'' dedi.

HAREKET OLACAK MI?

Suriye’ye yönelik olası bir operasyon konusuyyla ilgili konuşan Akar, şu ifadeleri kullandı; ''Suriye’ye yeni bir harekât konusunda tüm planlarımız mevcut. Gerektiği zaman uygun yerde, zamanda bugüne kadar nasıl yapıldıysa bundan sonra da aynı şekilde yapılır. Caydırıcılık bizim birinci görevimiz. Etkin, caydırıcı, saygın… TSK’nın sloganı bu. Gerektiği zaman daha öncekilerde olduğu gibi gerekeni yaparız, bir adım geri atmayız. Harekâtın ne zaman yapılacağı durum ve şartlara bağlı. Yeri ve zamanı geldiğinde yapılır.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!