banner2

Hedef 4 şehir! Mehmetçik eli tetikte operasyon için emir bekliyor

Türk askeri hazır Suriye'de operasyon için emir bekliyor. Menbiç, Tel Temir, Ayn İsa ve Tel Rifat terörden temizlenecek en az iki milyon Suriyeli evine dönecek. İşte haberin tüm detayları...

Genel 14.10.2021, 08:30 14.10.2021, 08:30
Abone ol
Hedef 4 şehir! Mehmetçik eli tetikte operasyon için emir bekliyor

Dün Rusya'nın Suriye'deki üssünden Tel Rıfat'ın Şey İsa Köyü civarına gönderilen drone düşürüldü. Drone'un düştüğü bölgede YPG/PKK'lı teröristler bulunuyor. Mehmetçik ise eli tetikte sıcak bölgeleri anbean takip ediyor.

'KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ'

Suriye'de yaşanan olaylarıı değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ve Rusya'nın Suriye'nin kuzeyindeki terör örgütü mensuplarını 30 kilometre güneye çekme sözünü yerine getirmediğini belirterek "Şimdi bunlar sözlerinde durmadığına göre, bu teröristler burada olduğuna göre ve saldırılarını artırdığına göre bizim de yapmamız gereken, kendi göbeğimizi kendimiz kesmektir. Biz de gerekeni yapacağız, bu bölgelerden bu teröristlerin temizlenmesi için ne gerekiyorsa yapacağız." dedi.

'EN AZ İKİ MİLYON SURİYELİ EVİNE DÖNER'

Terör örgütü PKK'nın işgali altındaki Menbiç, Tel Temir, Ayn İsa ve Tel Rifat hattına operasyon için hazırlıklar tamamlandı. Tel Rifat’ın eski Yerel Meclis Başkanı Mahmut Alito, Türkiye gazetesine yaptığı açıklamada "Buralar terörden temizlenirse en az iki milyon Suriyeli evine döner" dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazartesi günü Kabine toplantısının ardından gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken Suriye konusunu da ele almıştı. Erdoğan, "Suriye'den ülkemize yönelik terör saldırılarının kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır. Buralardan kaynaklanan tehditleri, ya oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız." şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!