banner2

Güngören'de bir bina boşaltıldı

Güngören'de balkonunda çatlaklar olduğu tespit edilen bir bina tedbir amacıyla boşaltıldı. Bina sakinlerinden bazıları otellere yerleştirildi.

Genel 28.07.2021, 01:18
Abone ol
Güngören'de bir bina boşaltıldı

Güngören Mareşal Çakmak Mahallesi Orhan Caddesi'nde bulunan 5 katlı binanın zaman içinde çeşitli yerlerinde çatlaklar oluştu ve bina balkonu demir destek ile güçlendirildi.

Güçlendirilme çalışması yapılan balkonun bulunduğu bina şikayet üzerine gelen Güngören Belediye ekipleri tarafından incelenerek boşaltılma kararı alındı. Binanın sağlamlığı hakkında yapılacak testlerden sonra apartmanın durumuyla ilgili kesin karar verilecek. Binanın boşaltılması çevrede tedirginlik oluşmasına neden olurken, bina sakinleri otellere yerleştirildi.

"ÇATLAKLAR TUĞLA VE SIVA ÇATLAKLARI"

Bina sakinlerinden Necip İnci, “Binamızda hiçbir sıkıntı yok. Binanın müteahhitti de amcam. Nasıl yapıldığını da kendim çok iyi biliyorum. Arkada balkonda hafif bir çatlama var. Kolonlarda kirişlerde hiçbir sıkıntı yok. Orası 20 senedir öyle. Belediye binaya boşaltma kararı aldı. Yarın mühendisler bir ölçüm falan yapacak. Onun sonucuna göre bir karar verecek. Şu an itibariyle binamız boşaltıldı. Daire sahipleri otellere yerleştirilecek. Ben 30 senedir burada oturuyorum. Çatlaklar tuğla ve sıva çatlakları” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!