Yandex Metrica

Gönüllü veterinerler Manavgat'taki yangında yaralanan hayvanlar için seferber oldu

Gönüllü veterinerler Manavgat'taki yangında yaralanan hayvanlar için seferber oldu

Dört gönüllü veteriner, Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan orman yangında yaralanan hayvanları tedavi etmek için harekete geçti.

Genel

23.01.2024, 17:44

Manavgat'ta devam eden orman yangınında bölgedeki hayvanlar da zarar görünce, 4 veteriner hekim, yangın bölgelerinde hem yangından zarar gören hayvanları kurtarmaya çalışıyor hem de yaralanan hayvanların tedavisini yapıyor.

İstanbul’da kavrulacak: Termometreler ilk kez bu dereceyi görebilir! İşte haftalık hava durumu... İstanbul’da kavrulacak: Termometreler ilk kez bu dereceyi görebilir! İşte haftalık... Haberi Görüntüle

BİR KISMININ TEDAVİSİ BÖLGEDE YAPILDI

AA'ya konuşan veteriner hekim Sümeyra Hasanoğlu, yangında zarar gören hayvanların kurtarılması ve tedavilerileri için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını belirtti.

Ekip arkadaşlarının, Manavgat'ın Oymapınar Mahallesi'nde alevler arasında kalarak, yanan kedi ve köpekleri aldıklarını söyleyen Hasanoğlu, "Kurtaramadığımız hayvanlar da oluyor. Bugün yine bölgede hayvan olup olmadığını kontrol etmeye gideceğiz." dedi.

Savunması tüyler ürpertti! Akılalmaz olay: Annesinin cesedini 5 yıl boyunca sakladı! Savunması tüyler ürpertti! Akılalmaz olay: Annesinin cesedini 5 yıl boyunca... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN DESTEK

Hayvanlardan bir kısmının tedavisini yangın bölgesinde yaptıklarını dile getiren Hasanoğlu, şöyle konuştu:

"Yangından direkt etkilenen hayvanları veteriner kliniğimizde gönüllü ve ücretsiz şekilde tedavi ediyoruz. Hayvanların tedavisi tamamlanana kadar hizmet vermeye devam edeceğiz. Vatandaşlar yangından etkilenen hayvanlarını getirebilirler, bize bırakabilirler. Biz ücret talep etmiyoruz, hayvanları tedavi ettiğimizi duyanlar yardımcı olmak istiyor. 'Biz yapalım' anlayışıyla yola çıktık ama şimdi 'Hepimiz yapalım'a döndü. Başta İstanbul, Ankara, Erzurum ve Ordu olmak üzere Türkiye'nin her yerinden destek geldi."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading