banner2

Gönüllü veterinerler Manavgat'taki yangında yaralanan hayvanlar için seferber oldu

Dört gönüllü veteriner, Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan orman yangında yaralanan hayvanları tedavi etmek için harekete geçti.

Genel 01.08.2021, 01:00 01.08.2021, 01:11
Abone ol
Gönüllü veterinerler Manavgat'taki yangında yaralanan hayvanlar için seferber oldu

Manavgat'ta devam eden orman yangınında bölgedeki hayvanlar da zarar görünce, 4 veteriner hekim, yangın bölgelerinde hem yangından zarar gören hayvanları kurtarmaya çalışıyor hem de yaralanan hayvanların tedavisini yapıyor.

BİR KISMININ TEDAVİSİ BÖLGEDE YAPILDI

AA'ya konuşan veteriner hekim Sümeyra Hasanoğlu, yangında zarar gören hayvanların kurtarılması ve tedavilerileri için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını belirtti.

Ekip arkadaşlarının, Manavgat'ın Oymapınar Mahallesi'nde alevler arasında kalarak, yanan kedi ve köpekleri aldıklarını söyleyen Hasanoğlu, "Kurtaramadığımız hayvanlar da oluyor. Bugün yine bölgede hayvan olup olmadığını kontrol etmeye gideceğiz." dedi.

TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN DESTEK

Hayvanlardan bir kısmının tedavisini yangın bölgesinde yaptıklarını dile getiren Hasanoğlu, şöyle konuştu:

"Yangından direkt etkilenen hayvanları veteriner kliniğimizde gönüllü ve ücretsiz şekilde tedavi ediyoruz. Hayvanların tedavisi tamamlanana kadar hizmet vermeye devam edeceğiz. Vatandaşlar yangından etkilenen hayvanlarını getirebilirler, bize bırakabilirler. Biz ücret talep etmiyoruz, hayvanları tedavi ettiğimizi duyanlar yardımcı olmak istiyor. 'Biz yapalım' anlayışıyla yola çıktık ama şimdi 'Hepimiz yapalım'a döndü. Başta İstanbul, Ankara, Erzurum ve Ordu olmak üzere Türkiye'nin her yerinden destek geldi."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!