banner2

Geçen yıl öldürülmüştü! Kadın terörist HDP ilçe başkanı çıktı

Şırnak'ta düzenlenen nokta hava harekatıyla öldürülen Deniz kod adlı Garibe Çetin adlı kadın teröristin HDP'nin eski Çukurca İlçe eş başkanı olduğu ortaya çıktı.

Genel 10.07.2021, 09:50 10.07.2021, 12:17
Abone ol
Geçen yıl öldürülmüştü! Kadın terörist HDP ilçe başkanı çıktı

Terör örgütü PKK ile bağını koparmayan HDP'nin çirkin yüzü gün geçtikçe ortaya çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl öldürülen kadın teröristin HDP ile olan bağı deşifre oldu.

Parti faaliyetleri sırasında da terör örgütü PKK'yla olan illegal bağı nedeniyle sık sık gözaltına alınıp tutuklanan Garibe Çetin'in son olarak 2016 yılı Mart ayında terör örgütü PKK'ya lojistik destek sağlamak, dağ kadrosuna eleman temin etmek, ilçe binasına gelen gençlere örgütsel propaganda yaparak örgüte kazandırmak suçlarından 8 parti yöneticisiyle birlikte gözaltına alındığı bildirildi.

SÖZDE ÖZEL GÜÇ YAPILANMASINDAYDI

Sabah gazetesinin haberine göre; hakkında birden fazla dava açılan ve çok sayıda soruşturma geçiren Garibe Çetin'in 5 yıl önce terör örgütünün dağ kadrosuna katıldığı belirlendi. Sırasıyla Kandil, Zap, Gara, Metina Kampları ile Zagros dağlarında askeri ve siyasi eğitimler alan kadın terörist Garibe Çetin'in Hakurk Vadisinde de suikast ve sabotaj eğitimleri alarak terör örgütünün kadın yapılanması olan YJA-Star bünyesindeki sözde Özel güç biriminde yer aldığı kaydedildi.

GEÇEN YIL ÖLÜDÜRÜLDÜ

Örgütün Haftanin Vadisine gönderdiği terörist Garibe Çetin'in, geçen yıl MİT ve TSK'nın bölgeye düzenlediği anlık istihbarata dayalı nokta hava harekâtıyla iki teröristle birlikte öldürüldüğü ortaya çıktı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!