Gaziantep'te pitbull saldırısına uğrayan Asiye Ateş'ten sevindiren haber

Gaziantep'te 2 pitbullun saldırısında ağır yaralanan Asiye Ateş'in doktoru Prof. Dr. Ömer Özkan, hastanın yakın zamanda taburcu edileceğini söyledi.

Genel 19.01.2022, 16:10 19.01.2022, 16:59
Abone ol
Gaziantep'te pitbull saldırısına uğrayan Asiye Ateş'ten sevindiren haber

Gaziantep'te 2 pitbullun saldırısında neticesinde ağır yaralanan ve sevk edildiği Antalya'daki Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde iki büyük operasyon geçiren 4 yaşındaki Asiye Ateş'in yakında taburcu edileceği öğrenildi.

Dünyanın ilk kadavradan rahim nakli, Türkiye'de ilk yüz ve çift kol nakillerini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibinin doku ve sinir ameliyatı yaptığı Asiye'nin tedavisine devam ediliyor.

SAĞLIK DURUMU İYİ

İki operasyon geçiren Asiye'ye, annesi Zeynep ve babası Hüseyin Ateş hastane odasında yanında bulunarak destek oluyor. Moralinin iyi olduğu, kendisinin yemek yiyebildiği belirtilen Asiye'ye yapılan ameliyatların başarılı geçtiği öğrenildi.

Prof. Dr. Ömer Özkan yaptığı açıklamada, Asiye'nin sağlık durumunun iyi olduğunu, kendisini serviste izlediklerini ifade etti.

ERKEN SÜREÇTEKİ AMELİYATLAR TAMAMLANDI

Asiye'nin erken süreçteki ameliyatlarının tamamlandığını, kendisini bir süre takip edeceklerini aktaran Özkan, şunları kaydetti:

"Bizim açımızdan doku eksiklikleri tamamlandı, sinirle ilgili ameliyatları yapıldı, yakın zamanda taburcu ederiz. Ondan sonraki süreçte de kontrollere çağırırız. Kulak burun boğaz servisinin, kulağıyla ilgili akut denemeleri tamamlandıysa bu erken dönemde dinlendirmeye gönderebiliriz. Şu an gayet iyi, toparlıyor. Başka operasyonlar da yapacağız."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!