banner2

Gaziantep'te darp edilen bebekten haber var! Hayati tehlikeyi...

Gaziantep'te babası tarafından darbedilen Cihan bebeğin sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.

Genel 01.12.2021, 15:04 01.12.2021, 17:28
Abone ol
Gaziantep'te darp edilen bebekten haber var! Hayati tehlikeyi...

Gaziantep Şahinbey ilçesinde 3 aylık bebeğine şiddet uygulayan Y.G.'nin, o görüntüleri Türkiye'de olay olmuştu. Görüntüler üzerine harekete geçen polis ekipleri, şüpheliyi evinde yakalayarak gözaltına alınmıştı.

'BEBEĞİN DURUMU GELDİĞİ GÜNE NAZARAN DAHA İYİ DURUMDA'

Hayati tehlikesi bulunduğu için  yoğun bakımda tedavi altına alınan Cihan bebeğin son durumu hakkında açıklama yapıldı. Cihan'ın kaldırıldığı hastanede görevli  Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı İsmail Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, bebeğin durumunun, geldiğine göre biraz daha iyiye gittiğini söyledi.

'BİLİNCİ AÇIK DURUMDA BESLENMEYE BAŞLADI'

"Yapılan tetkik ve çekilen kontrol tomografilerinde kanamasında bir artış saptamadığımız için cerrahi bir müdahaleye şu aşamada gerek duymadım. Şu an bilinci açık durumda hatta yavaş yavaş beslenmeye de başlandı ama yoğun bakımdaki tedavisi bir süre daha devam edecek. Şu an gözlem altında." 

'HAYATİ TEHLİKEYİ TAM OLARAK ATLATTI DİYEMEYİZ'

Annenin de bebeğin yanında olduğunu ifade eden Demir şunları söyledi: 

"Annesi bebeğini besliyor ama geçirdiği travmadan, kanamadan dolayı şu aşamada yetersiz. Bundan dolayı yoğun bakımdan çıkarabileceğimiz düzeyde değil. Bu nedenle ilaç tedavisine devam ediyoruz ama haliyle annesinin de geçirdiği travmadan dolayı psikolojik olarak bozukluğu var, bununla alakalı zaten Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ilgileniyor. Hayati tehlikeyi tam olarak atlattı diyemeyiz daha erken. Hastaneye gelişinin 36'ncı saati." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!