banner2

Funda Demir kitapları hangileri? Yazar Funda Demir kocasını neden öldürdü? Funda Demir hangi kitapları yazdı?

Sanat yazarı Funda Demir'in 2 yıl önce boşandığı 3 çocuğunun babası Mustafa Çapar'ı öldürdü. Mustafa Çapar'ın boğazından aldığı bıçak darbesiyle hayatını kaybettiği belirlendi. Funda Demir cinayet sonrası gözaltına alındı. Yaşanan olay ülke gündemine otururken Funda Demir kitapları hangileri? Funda Demir hangi kitapları yazdı? Yazar Funda Demir kocasını neden öldürdü? sorularına yanıt aranıyor.

Genel 29.09.2023, 15:38 30.09.2023, 11:14
Abone ol
Funda Demir kitapları hangileri? Yazar Funda Demir kocasını neden öldürdü? Funda Demir hangi kitapları yazdı?

Funda Demir kitapları hangileri? Yazar Funda Demir kocasını neden öldürdü? Funda Demir hangi kitapları yazdı? Olay Beşiktaş, Akatlar mahallesinde meydana geldi. 22 yıl evli kaldıktan sonra 2 yıl önce boşanan yazar Funda Demir ile Mustafa Çapar zaman zaman bir araya geliyor ve bu buluşmalar tartışma ve kavgayla sona eriyordu. Mustafa Çapar akşam saatlerinde eski eşi ve çocuklarının annesi Funda Demir'in evine gitti. Burada çift arasında yeniden tartışma ve kavga çıktı. Evin üst katında tartışmanın büyümesiyle Funda Demir eski eşi Mustafa Çapar'ın ölümüne neden oldu. 19, 15 ve 7 yaşlarında 3 çocuğunda o sırada evde olduğu öğrenildi. 47 yaşındaki Funda Demir olay sonrası gözaltına alındı. 

YAZAR FUNDA DEMİR KOCASINI NEDEN ÖLDÜRDÜ?

Yazar Funda Demir'in kocasını neden ve niçin öldürdüğü merak ediliyor. Gözaltına alınan Funda Demir yaşanan olaya ilişkin verdiği ilk ifadede "Bu bir şeref meselesi konuşmak istemiyorum” dediği iddia edildi. 

YAZAR FUNDA DEMİR KİTAPLARI HANGİLERİ? 

Funda Demir kendisini sanat yazarı olarak değerlendiriyor. Demir en son, Oxford Üniversitesi'nden Prof. Kevin Dutton tarafından yazılmış "Olağan Psikopatlar" adındaki kitabı değerlendirmişti.

FUNDA DEMİR KİTAP YAZDI MI?

Funda Demir'in yazılmış ve basılmış bir kitabu bulunmuyor. Funda Demir'in gerilim, korku, psikolojik romanları analiz ettiği öğrenildi.

FUNDA DEMİR KİMDİR? 

Yazar Funda Demir  İnönü Üniversitesi Kimya Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Sanatla ilgilenen Funda Demir üniversite yıllarında  kitap, tiyatro, satranç ve çevre kulüplerindeydi ve bu alanlara ilgi duymaya başladı. 

Kimya bölümünden mezun olduktan sonra 1999-2006 yılları arasında İstanbul’da öğretmenlik görevini yapmıştır. 

Öğretmenliğe ara veren Funda Demir  on yıl özel bir şirkette proje yönetiminde çalıştı.

Bir yandan eğitimine de devam eden Funda Demir Beykent Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı,

2016 yılında profesyonel çalışma hayatını bırakarak edebi anlamda yazın ve okuma çalışmalarına dahil olmaya başladı.

Funda Demir 2 yıl önce ayrıldığı eşi Mustafa Mustafa Çapar'ı boğazından bıçaklayarak öldürdü. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma devam ediyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!