banner2

Fransız deprem uzmanı: Öngörülemez bir depremdi! Anadolu 4 metre batıya kaydı

Kahramanmaraş’ta meydan gelen depremin ardından Fransız deprem uzmanı depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Xavier Le Pichon, "Anadolu yaklaşık olarak 4 metre batıya kaydı" ifadelerini kullandı. İlk depremle birlikte tüm enerjinin boşaldığını söyleyen Le Pichon ikinci deprem için ise 'Öngörülemezdi' ifadelerini kullandı.

Genel 20.02.2023, 14:56
Abone ol
Fransız deprem uzmanı: Öngörülemez bir depremdi! Anadolu 4 metre batıya kaydı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 şiddetindeki deprem ağır hasara neden olmuştu. Depremin ardında Fransız deprem bilimci Kahramanmaraş depremine dair açıklamarda bulundu.

ÖNGÖRÜLEMEZ BİR DEPREMDİ

Fransız deprem bilimci ve jeofizikçi Xavier Le Pichon, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlere ilişkin, "İkinci deprem tamamen öngörülemez bir depremdi. Burada deprem gerçekleşeceği söylenemezdi. Bu imkansız." dedi.

Le Pichon, özel bir televizyon kanalının yayınında 11 ili sarsan depremlere yönelik analizlerini ve Türkiye genelindeki deprem tahminlerini anlattı. Türkiye'deki deprem hareketliliği ve olası depremlerle ilgili 20 seneden fazla bir süredir çalışmalar yaptığını dile getiren Le Pichon, Türkiye'nin deprem kuşağında bir ülke olduğuna işaret etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!