Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı, Türkiye’nin Paris Başkonsolosluğuna düzenlenen terör saldırısı nedeniyle Dışişleri Bakanlığına çağırılarak duyulan rahatsızlık iletildi.

Genel 13.05.2022, 16:10
Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Türkiye Başkonsolosluğu'na 12 Mayıs gecesi yerel saatle 02.30 civarında kimliği belirsiz kişi veya kişilerce el yapımı bomba (EYP) ile saldırı düzenlendi.

 Saldırıda başkonsolosluk binasının penceresi ve dış cephe duvarında hasar meydana gelmiş, Fransız makamları saldırıya ilişkin soruşturma başlatmıştı. 

BAKANLIĞA ÇAĞRILDI

Son dakika gelişmesine göre; Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı, Türkiye’nin Paris Başkonsolosluğuna düzenlenen terör saldırısı nedeniyle Dışişleri Bakanlığına çağırılarak duyulan rahatsızlık iletildi.

''FRANSA'NIN ADIMLARINI GÖRMEK İSTİYORUZ''

Paris Başkonsolosluğu'na yapılan saldırı ile ilgili konuşan Dışişleri Bkanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Saldırıyı gerçekleştirenler hesap vermeli. Misyonları koruma sorumluluğu ev sahibi ülkededir. Fransa'nın somut adımlarını görmek istiyoruz. Biz de gerekli temaslarda bulunduk. Fransa'nın Ankara Maslahatgüzarı'na beklentilerimizi açıkça söyledik. Böyle bir saldırının tekrar etmemesi için de gerekli önlemleri almalarını hatırlattık." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!