banner2

Fondaş medyada Hunter Biden niye yok? Amerikan istihbaratı Türkiye'deki sitelere sansür uyguluyor

CIA bağlantılı vakıflar ve bazı Avrupa devletlerince fonlanan haber siteleri, Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden hakkındaki skandal fotoğraflara sansür uyguladı.

Genel 10.06.2023, 11:04
Abone ol
Fondaş medyada Hunter Biden niye yok? Amerikan istihbaratı Türkiye'deki sitelere sansür uyguluyor

Türkiye'de CIA bağlantılı vakıflarca fonlanan haber siteleri, birkaç gündür tüm dünyada konuşulan önemli bir hadiseye sansür uyguluyor. ABD Başkanı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'a ait on bini aşkın yeni fotoğraf, küresel ölçekte gündem maddelerinden biri olmasına rağmen Türkiye'deki fondaş medyada yer bulmadı. 

Kendilerini 'solcu' olarak adlandıran ancak CIA'dan düzenli olarak fonlanan gazeteciler, Hunter Biden'ın hayat kadınlarıyla partilerini, aile içindeki çarpık ilişkilerini, uyuşturucu kullandığını ve sık sık suça bulaştığını gösteren fotoğrafları yayınlayamadı. 

CIA bağlantılı Chrest Vakfı dışında İsveç ve Norveç gibi Avrupa ülkeleri tarafından resmi olarak desteklenen Bianet, Duvar, Serbestiyet, Medyascope, T24 gibi sitelerin yanında Osman Kavala destekli Diken, ABD Başkanı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden hakkındaki haberlere yoğun sansür uyguluyor. 

PKK/YPG hakkında Pentagon/CIA ile aynı dili kullanan ve terör örgütünden sık sık 'SDG' diye bahseden bu sitelerin aynı zamanda ABD merkezli LGBT dayatmasının propaganda aygıtları arasında olduğu biliniyor. 

Eski ABD Başkanı Donald Trump sözkonusu olduğunda bu ülkedeki siyasi tartışmaları neredeyse günü gününe duyuran fondaş medya grubu, Joe Biden ve çevresine ilişkin olumsuz bir habere yer vermiyor. Bu durum, Türkiye'de algı yönlendirme çalışmasına katkı sunan bu sitelerin kimler tarafından yönlendirildiğinin son kanıtı oldu. 

Sözkonusu yayın organları, Joe Biden'a ilişkin 'pedofil' iddialarını ve ABD Başkanı'nı reşit olmayan bir kızla duşta gösteren fotoğrafları da yayınlamamıştı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!