banner2

Firari Sezer Öztürk'ün şoförünün ifadesi ortaya çıktı

İstanbul'da yaşanan ve bir kişinin ölmesiyle sonuçlanan trafik kavgasıyla alakalı aranan eski futbolcu firari Sezer Öztürk'ün şoförü ve bir tanığın ifadeleri ortaya çıktı.

Genel 28.09.2021, 14:02
Abone ol
Firari Sezer Öztürk'ün şoförünün ifadesi ortaya çıktı

Cinayet gerekçesiyle aranan eski futbolcu futbolcu Sezer Öztürk'ün şoförü Abdullah M.'nin olayla ilgili ifadesi ortaya çıktı. Tutuklanan Abdullah M. söz konusu olay gerçekleştiği sırada firari Öztürk'ün yanında olmadığını söyledi. İstanbul'da bir kişinin hayatını kaybetmesine yol açan trafik kavgası yüzünden aranan eski futbolcu Sezer Öztürk'ün şoförü ve olaya tanık olan Veli Ö.'nün savcılıktaki ifadeleri ortaya çıktı.

Tutuklu bulunan Abdullah M. cinayet esnasında olay yerinde olmadığını iddia etti. Halil İbrahim Scholten'in ölümüyle alakası bulunmadığını savunan Abdullah M., 7 yıldır Sezer Öztürk'ün şoförü olarak çalıştığını ifade etti. Abdullah M. savcılıktaki savunmasında şunları belirtti: "Olay tarihinde tam emin olmamakla birlikte saat 17.00 sularında Sezer Öztürk'ün oğlu İsmail Öztürk aradı. Babasının tanımadıkları biriyle kavga ettiğini söyledi. Ben de Sezer Öztürk'ün Paşaköy'de bulunan evine gitmek için kendi aracımla yola çıktım. Giderken yolda jandarma ekiplerini gördüm ve tekrardan ikametime geri döndüm."

TUTUKLANMASINA KARAR VERİLDİ

Olayın gerçekleştiği gün görmediği Sezer Öztürk'e telefon ettiğini fakat ulaşamadığın söyleyen Abdullah M., "Kendimi toplamak için biraz zaman geçirdim, ertesi gün kendi irademle jandarmaya teslim oldum" dedi. Savcılık ise şüpheliyi "Kasten öldürme" suçundan tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti. Hakimlik de şüphelinin "Kasten öldürme" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Yşanan olayın tanığı olarak ifade veren ve Halil İbrahim Scholten'in yeğeni olan Veli Ö. de piknik yaptıkları esnada Almanya plakalı olduğunu belirttiği gri ve siyah araçların kendilerinden yol istemelerinden sonra tartışma çıktığını söyledi. 

Veli Ö. ifadesinde olay anını şöyle anlattı:

"Halil İbrahim biraz dik kafalılık yaparak Alman plakalı araç sürücüsüne 'Beş dakika bekle yolu açacağım' dedi. Araç beş dakikadan fazla bekledi yanımıza gelerek tekrar sordu. Halil İbrahim de tartışma başlatarak yumruk attı. Adam 'arabada ailem var' diye söylese de bizim gençler dinlemediler. Halil İbrahim'in abisi Duran G. adamın kafasına araç kasasında bulunan sandalyeyi fırlattı. Arkadan gelen siyah renkli araç içerisinde bulunan adam silah çıkarttı ve havaya doğru ateş açtı." 

SCHOLTEN'E ATEŞ AÇILDIĞINI SÖYLEDİ

"Sezer G. de çelme takarak adamı yere düşürüp elinden silahı aldı. Siyah araç içerisindeki adam yere düştükten sonra arabaya gitti ve bir silah daha aldı ama ateş etmedi. Diğer elinde de bıçak vardı, bıçağı sağa sola savurmaya başladı. Ortalık bir anda duruldu ve bizimkiler arabaya binip kaçtı. Silah çeken adamın yanına gidip 'Siz cahil misiniz, genç çocuğa vuruyorsunuz. Onların dediklerine takılıyorsunuz' dedim. Şahıslar bizimkilerin yerini sordular, ben de korkudan söyledim. Adamlar adres tarifimden sonra yanımdan hızla o tarafa doğru uzaklaştılar. Daha sonra Haydar G. geri gelerek beni aldı, bıçaklandığını söyledi." Veli Ö. şikayetçi olduğunu da belirtti.

Kaynak: DHA

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!