banner2

FETÖ Twitter'da CHP ve İYİ Parti'lileri yemledi! #Erdoğanİstifa etiketinin altından örgüt çıktı

Bilgisayarlar tarafından yönlendirilen 3 milyona yakın bot hesabın bulunduğu Türkiye, yine FETÖ merkezli sanal bir operasyona maruz kaldı.

Genel 08.06.2022, 14:32
Abone ol
FETÖ Twitter'da CHP ve İYİ Parti'lileri yemledi! #Erdoğanİstifa etiketinin altından örgüt çıktı

Emniyet Genel Müdürlüğü raporuna göre mayıs ayı içerisinde Türkiye'deki 12 milyon 479 bin Twitter hesabı üzerinden 145 milyon mesaj atıldı. Bunların yüzde 23'ünün, yani yaklaşık 2 milyon 900 bin Twitter hesabının 'bot' (bilgisayar tarafından yönetilen) hesaplar olduğu belirlendi. 

Bilgisayar desteğiyle sosyal medyada istediği konuyu bir anda gündeme taşıyabilen odakların başında ise Fetullahçı Terör Örgütü geliyor. Toplumun sinir uçlarıyla oynama konusunda uzmanlaşmış örgüt, dolaşıma sokmak istediği konuyu önce gerçek kişiler üzerinden paylaşıyor, ardından aynı mesaj bot hesaplar tarafından destekleniyor, daha sonra muhaliflerin de sahiplenmesiyle birlikte Türkiye genelinde gündemi belirlemeyi başarıyor. 

Emniyet bilişim uzmanları geçtiğimiz ay sosyal medyada gündem olmuş 10 etikete ilişkin atılan Tweetlerin yüzde 52'sinin bot hesaplardan otomatik şekilde paylaşıldığını tespit etti. 

Bu tip sosyal medya operasyonlarında hız kesmeyen FETÖ, bugün gerçekleştirdiği kampanya ile ayan beyan açığa çıktı. Twitter'da #Erdoğanİstifa etiketiyle açılan başlık Türkiye genelinde kısa sürede gündem oldu. O etiketi ilk oluşturan ve mesajları dolaşıma sokan hesaplar ise FETÖ'cüydü. 

Daha önce görmeye alışık olduğumuz kural bu operasyonda da işledi: Muhaliflerin hoşuna giden FETÖ mesajı kısa sürede sahiplenildi ve Twitter'da bir anda yayıldı. FETÖ'nün #Erdoğanİstifa etiketini ilk sahiplenip paylaşanların İYİ Parti hesapları olması dikkat çekti. İYİ Parti'lilerin paylaşımlarını da CHP'liler yaygınlaştırdı ve bir sanal operasyon daha FETÖ açısından 'başarıyla' noktalandı. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!